Tomasz Górski
Fortuna 1 liga. W spotkaniu inaugurującym 15. kolejkę Znicz Pruszków pokonał u siebie Motor Lublin (1:0). W ostatniej akcji meczu komplet punktów zapewnił rezerwowy Krystian Tabara. Zespół z Mazowsza przerwał tym samym serię 7 meczów bez zwycięstwa, która trwała od połowy września.

Przełamanie Znicza Pruszków. Czekał od połowy września

Drużyna prowadzona przez Mariusza Misiurę bardzo dobrze zaczęła sezon na zapleczu PKO Ekstraklasy. Przez moment była nawet w czubie tabeli. Po zwycięstwie z Polonią Warszawa (1:0) w połowie września, beniaminek szybko znalazł się na drugim biegunie - w 7 spotkaniach zdobyła zalewie 1 punkt po remisie z Miedzią Legnica. O tym meczu zrobiło się głośno po wymianie zdań między trenerem Mariuszem Misiurą a kibicami pruszkowskiego klubu.

Długo wyczekiwane przełamanie nastąpiło w 15. kolejce w meczu z Motorem Lublin. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Arkadiusz Najemski. Chwilę później na murawie pojawił się Krystian Tabara, który w ostatniej akcji meczu wykorzystał mocne zagranie Mateusza Grudzińskiego i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Motoru skierował piłkę do siatki.

Znicz Pruszków - Motor Lublin 1:0 (0:0)

Gol: Krystian Tabara 90+4'
Żółte kartki: Dmytro Juchymowycz - Arkadiusz Najemski, Michał Król
Czerwona kartka: Arkadiusz Najemski (85', za drugą żółtą)

Znicz Pruszków: Miłosz Mleczko - Marcel Krajewski (Tymon Proczek 63'), Dmytro Juchymowycz, Wojciech Błyszko, Mateusz Grudziński, Paweł Moskwik - Wiktor Nowak, Krystian Pomorski, Shuma Nagamatsu - Szymon Krocz (Jurij Tkaczuk 76'), Jakub Wójcicki (Krystian Tabara 89').
Motor Lublin: Kacper Rosa - Filip Wójcik (Damian Sędzikowski 72'), Przemysław Szarek, Arkadiusz Najemski, Krystian Palacz (Filip Luberecki 58') - Piotr Ceglarz, Mathieu Scalet, Bartosz Wolski, Kamil Wojtkowski (Jakub Lis 69'), Michał Król (Mariusz Rybicki 58') - Kacper Wełniak (Dawid Kasprzyk 68').

Po 15 rozegranych spotkaniach Znicz Pruszków zajmuje 14. miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów. Przewaga nad otwierającym strefę spadkową Podbeskidziem Bielsko-Biała i przedostatnim w tabeli Chrobrym Gogów wynosi 2 "oczka". Stawkę zamyka Zagłębie Sosnowiec (11 punktów).

26 listopada, w ramach 16. kolejki, Znicz zagra na wyjeździe z Wisłą Płock. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 15.