FLESZ - Koronawirus. Nie panikuj. Nie kupuj wszystkiego jak leci
W dobie pandemii koronawirusa i społecznej kwarantanny producent musiał zwietrzyć szansę na dobry zarobek. Jak możemy przeczytać na stronie firmy Wonddder, początkowa cena solarnej kapsuły wynosiła 469 dolarów, ale teraz możemy ją kupić za 89 dolarów (plus koszty transportu morskiego 15 dol.). Razem ok. 430 zł.
Czym jest solarna kapsuła? "To inteligentny, samowystarczalny mikro-dom, który wykorzystuje energię słoneczną i wiatrową. Pozwala przebywać w odległych miejscach poza zasięgiem infrastruktury, z luksusem pokoju hotelowego. To droga do niezależnego mieszkania. Może służyć jako domek, przyczepa kempingowa, mobilne biuro, stacja badawcza lub cokolwiek chcesz" - zachwala producent.
Co prawda solarna kapsuła nie jest tak łatwa do transportu, jak chociażby przyczepa kempingowa, ale jednak jest na tyle nieduża, że da się ją transportować większymi samochodami.
- Gdzie wykonać test na koronawirusa? Nowa lista adresów w całej Polsce
- Gdzie jest koronawirus w Polsce i na świecie? Zobacz mapy
- Koronawirus w Polsce. Gdzie stwierdzono zachorowania?
- Kwarantanna przez koronawirusa: co się należy z ZUS
- Koronawirus "opróżnia" półki w sklepach [WASZE ZDJĘCIA]
- Koronawirus dotarł do Krakowa. Internauci reagują memami
Jak widać na zdjęciach, standard mieszkalny kapsuły jest całkiem przyzwoity. W środku mamy krzesła, składane łóżko, stół, małą kuchnię, toaletę i prysznic. Do tego schowki.
Mikro-dom zaopatrzony jest w turbinę wiatrową, która zapewnia energię elektryczną (do 750W) 24 godziny na dobę, a panele słoneczne zamontowane na kapsule zapewniają dodatkowe 880W. Oba źródła zasilania ładują wbudowany akumulator. Kapsuła ma zainstalowany zbiornik wody, który zbiera deszczówkę i ją filtruje.
Czy oferta jest autentyczna? Trudno orzec. W ofercie firmy znajdują się różne produkty, w tym mikro-samochody, e-rowery, czy namioty.
