Od 4 sierpnia działacze zapraszają do wspólnych działań i do obozu na terenie Bieszczadów i Pogórza Przemyskiego.
- Przyroda w Polsce jest w ciągłym niebezpieczeństwie. Zamiast dbać o to, co jeszcze mamy i pielęgnować dzikość, jaka zachowała się w tak niewielu miejscach w Europie, niszczone są ostatnie fragmenty tego, co zostało - informują działacze Inicjatywy Dzikie Karpaty.
Jeden z dwustu najcenniejszych obszarów świata
Przypominają, że Puszcza Karpacka uznawana jest za jeden z 200 najcenniejszych pod względem przyrodniczym obszarów świata. Według nich, to wyjątkowe miejsce zagrożone jest przez prowadzone tam intensywne wyręby i łowiectwo.
- Niewiele się o tym mówi, Lasy Państwowe lekceważą nieliczne doniesienia, puszczając w obieg znaną propagandę o lasach gospodarczych i swoich zasługach w ochronie przyrody. Lobby myśliwskie króluje na tamtym terenie. Społeczeństwo poddawane jest nieprawdziwym doniesieniom, ustawicznemu dyskredytowaniu działalności obywateli dbających o przyrodę. Po raz kolejny wyrąb drzew i krótkowzroczna chęć zysku wygrywa w obszarach, które powinny być objęte ochroną - twierdzą ekolodzy.
Społeczny, obywatelski ruch chce stanąć na straży dzikości Karpat. Poprzez działania edukacyjne, spotkania, rozmowy, warsztaty, spacery chce zwrócić uwagę społeczeństwa na niebezpieczeństwa, jakie zagrażają temu regionowi.
Twierdzą, że zależy im na dialogu z mieszkańcami i że są świadomi złożoności zagadnień, jakie wiążą się z ochroną przyrody w Polsce.
Więcej informacji o inicjatywie i bieżące wiadomości na
Dzikie Karpaty.
Dzikie Bieszczady na wyciągnięcie ręki. Odwiedź Pawilon Wyst...
WIDEO: Zagroda żubrów w Mucznem w Bieszczadach