Bartosz Głąb
Inter Mediolan po raz 20 został mistrzem Włoch.
Inter Mediolan po raz 20 został mistrzem Włoch. Daniel Dal Zennaro / PAP
Inter Mediolan po raz 20 w swojej historii został mistrzem Włoch. Sprawę tytułu przesądziła derbowa wygrana z AC Milan 2:1 na zakończenie 33. kolejki Serie A. Nerazzurri prowadzenie objęli już w 18. minucie za sprawą Francisco Acerbiego, a po przerwie podwyższyli Marcus Thuram. Ekipę rywali było stać jedynie na kontaktowe trafienie autorstwa Fikayo Tomoriego. W końcówce meczu arbiter pokazał 3 czerwone kartki.

Inter Mediolan lepszy od AC Milan w derbowym starciu

Rozgrywki ligowe ułożyły się tak, że Inter Mediolan dostał szanse świętowania mistrzostwa kraju w derbowym spotkaniu z Milanem. Od pierwszych minut było czuć nerwową atmosferę, a Nerazzurri chcieli zrobić wszystko, już dzisiaj celebrować tytuł mistrza kraju.

W 18. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Milanu trafiło na głowę Benjamina Pavarda. Ten przytomnie przedłużył wrzutkę za siebie, gdzie czekał Franesco Acerbi. Doświadczony defensor sytuacyjnym uderzeniem otworzył wynik spotkania na San Siro.

Przed przerwą oba zespoły mogły strzelić po golu i to w jednej sytuacji. Najpierw w polu karnym Interu piłkę otrzymał Ruben Loftus-Cheek, ale jego uderzenie z bliskiej odległości fenomenalnie wybronił Yann Sommer. Nerazzurri wyprowadzili kontratak, po którym przed szansą stanął Henrikh Mkhitaryan, jednak uderzenie reprezentanta Armenii trafiło wprost w bramkarza Milanu.

Francisco Acerbi (Inter) strzela gola w meczu z Milanem.
Francisco Acerbi (Inter) strzela gola w meczu z Milanem. Matteo Bazzi / PAP

Inter Mediolan po raz 20 został mistrzem Włoch

Tuż po zmianie stron Inter zadał drugi cios. Marcus Thuram dostał podanie przed bramką rywala, szczęśliwie utrzymał się przy piłce i wyszedł na czystą pozycję do oddania strzału. Jego płaskie uderzenie okazało się nieosiągalne dla francuskiego golkipera Milanu i było już 2:0.

Gdy wydawało się, że Nerazurri spokojnie dowiozą dwubramkowe prowadzenie do końca, rywale odpowiedzieli. W 80. minucie Milan krótko rozegrał rzut rożny, piłka trafiła w pole karne, gdzie do strzału głową doszedł Matteo Gabbia. Futbolówkę instynktownie wybronił Yann Sommer, ale z dobitą Fikayo Tomoriego już nie miał żadnych szans.

Marcus Thuram świętuje zdobycie gola dla Interu w meczu z Milanem.
Marcus Thuram świętuje zdobycie gola dla Interu w meczu z Milanem. Matteo Bazzi / PAP

W końcówce meczu oba zespoły nie wytrzymały temperatury. Z boiska po zbiorowej konfrontacji wylecieli Theo Hernandez i Denzel Dumfries, a chwilę później także Davide Calabria. Chwilę później arbiter Andrea Colombo zakończył spotkanie i Inter Mediolan mógł świętować zdobycie mistrzostwa Włoch.

33. kolejka Serie A. AC Milan - Inter Mediolan 1:2 (0:1)

• Bramki: 80' Fikayo Tomori, - 18' Francesco Acerbi, 48' Marcus Thuram
  • Żółte kartki: T.Hernandez, Gabbia, Tomori, - N.Barella, L.Martinez.
  • Czerwone kartki: 94' Theo Hernandez, 97' Davide Calabria, - 95' Denzel Dumfries.
  • Sędzia: Andrea Colombo

AC Milan: Mike Maignan - Davide Calabria, Fikayo Tomori, Matteo Gabbia, Theo Hernandez - Yacine Adli (68' Ismael Bennacer), Tijjani Reijnders (52' Olivier Giroud) - Yunus Musah (77' Noah Okafor), Ruben Loftus-Cheek (68' Samuel Chukwueze), Christian Pulisić - Rafael Leao. Trener: Stefano Pioli.

Inter Mediolan: Yann Sommer - Benjamin Pavard, Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni (85' Stefan de Vrij) - Matteo Darmian (85' Denzel Dumfies), Nicolo Barella (77' Davide Frattesi), Hakan Calhanoglu (85' Kristjan Asllani), Henrikh Mkhitaryan, Federico Dimarco (77' Carlos Augusto) - Marcus Thuram, Lautaro Martinez. Trener: Simone Inzaghi.

Jakub Rzeźniczak to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w świecie piłki nożnej, ale także polskiego show-biznesu. Były obrońca Kotwicy Kołobrzeg niedługo ma spróbować swoich sił w nowym sporcie - zawalczy w oktagonie z Marcinem Najmanem. 37-latek w wolnym czasie uwielbia podróżować - szczególnie w ciepłe miejsca.Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Jakub Rzeźniczak i jego żona na prywatnych zdjęciach. Piłkar...