Jens Gustafsson: Po zwycięstwie jeszcze bardziej bolą błędy w Gandawie

Jakub Lisowski
Jens Gustafsson
Jens Gustafsson Andrzej Szkocki/Polska Press
Opinie trenerów po meczu Pogoń Szczecin – KAA Gent (2:1) w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Awans wywalczył belgijski zespół. - Dziś graliśmy jak Pogoń – ofensywnie, ostro w obronie, z poświęceniem, wszyscy zaangażowani. Jestem w 100 procentach dumny ze wszystkich grających. Zrobiliśmy wszystko, by ten mecz wygrać i go wygraliśmy - mówił szkoleniowiec Portowców.

Hein Vanhaezebrouck, KAA Gent
Pierwsza połowa to nie była dobra gra z naszej strony. Pogoń była zdecydowanie lepsza, była niebezpieczna i kilka razy ratowaliśmy się przed stratą gola. W drugiej części II połowy było bardziej wyrównana rywalizacja, ale bez szans po obu stronach.

W II połowie można powiedzieć, że dominowaliśmy, ale bez przełożenia na gola. Mieliśmy okazje, ale skoro ich nie wykorzystaliśmy, to cały czas wynik był otwarty. Pierwsza bramka dla Pogoni była podarowana, po chwili straciliśmy drugą bramkę i było za mało czasu, by osiągnąć tu lepszy wynik.

Nasz bramkarz zagrał naprawdę bardzo dobrze w dzisiejszym spotkaniu, popełnił jednak duży błąd, bo nie musiał się kiwać w tej sytuacji, ale musimy to zaakceptować. Przykre, że przytrafiło się to w dobrym okresie jego występów.

Jens Gustafsson, Pogoń
Jest czas, by pogratulować Gent awansu do kolejnej rundy. To było oczywiste przed tym spotkaniem rewanżowym. Nie bardzo liczyliśmy na cud. Sprawę awansu przegraliśmy naszymi błędami w pierwszym meczu. To boli jeszcze bardziej po dzisiejszym zwycięstwie. Dziś graliśmy jak Pogoń – ofensywnie, ostro w obronie, z poświęceniem, wszyscy zaangażowani. Jestem w 100 procentach dumny ze wszystkich grających. Zrobiliśmy wszystko, by ten mecz wygrać i go wygraliśmy. Teraz chcemy powalczyć o awans do europejskich pucharów i rewanż w przyszłym sezonie. By tak się stało – musimy być gotowi już w niedzielę w Łodzi.

Nie jestem zaskoczony grą zawodników w tym spotkaniu. Pracowaliśmy bardzo ciężko z tymi, którzy rzadziej pokazywali się na boisku, by byli gotowi na taką szansę. Wiem, że stają się lepsi każdego dnia. Mają dużo dodatkowych indywidualnych treningów, nawet gdy mnie nie ma, więc w tym nie ma zaskoczenia. Nie wiem, czy mogę kogoś wyróżnić. Klebaniuk zagrał świetny mecz. Dobra obrona i każdy zagrał wyjątkowo dobrze. Świetnie grali z sobą Alex z Joao, Wahan pokazał ogromną intensywność w tyłach i z przodu. Rafał Kurzawa zagrał wielki mecz przez 90 minut. I jego szczególnie mogę wyróżnić. Bez błędu w spotkaniu. Grosik to całe serce drużyny, a Luka zrobił świetną robotę. Szybko dokonaliśmy zmian i też trzeba pochwalić: Rostami świetnie grał, Koutris zrobił to, co od niego oczekujemy, Koulouris – dwie bramki. Przyborek - top klasa występ. Fornal świetnie. Wszystkich wyróżniam i chwalę!

Koulouris na rezerwie – generalnie trudno było stworzyć skład na ten mecz. Mamy też w pamięci to, że gramy w niedzielę.

Zmiany – musiałem mieć dwie rzeczy na uwadze: zwycięstwo w tym meczu i przygotowanie do spotkania z ŁKS.

Wszyscy polscy piłkarze zasłużyli dziś na powołanie do reprezentacji.

Mamy trudną sytuację z kontuzjami, ale nie planuję przejścia na granie trójką obrońców. Ale wciąż mamy zawodników, którzy mogą grać na wysokim poziomie. My nie mamy kłopotów z ustawieniem, ale przede wszystkim zależy nam, by dalej grać jak Pogoń – szybko, ofensywnie, agresywnie w tyłach.