Kaczyński o propozycjach C40 Cities: Objawia się nam wielkie szaleństwo

OPRAC.:
Anna Piotrowska
Anna Piotrowska
Jarosław Kaczyński: Z tych projektów wynika, że każdy mógłby zjeść rocznie maksymalnie 16 kg mięsa. To mniej niż w czasie stanu wojennego.
Jarosław Kaczyński: Z tych projektów wynika, że każdy mógłby zjeść rocznie maksymalnie 16 kg mięsa. To mniej niż w czasie stanu wojennego. Fot. Sylwia Dąbrowa/ Polska Press
Od nas Polacy nigdy nie usłyszą, że mają ograniczyć jedzenie mięsa, picie mleka, że mają obowiązek zmienić samochód na elektryczny - zapewnił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Odnosząc się do propozycji C40 Cities, polityk mówił o "wielkim szaleństwie".

Kaczyński: PiS będzie broniło prawa do normalności

W sobotę na portalu wpolityce.pl opublikowano fragment wywiadu z prezesem PiS. Całość ma się ukazać w poniedziałek w tygodniku "Sieci".

Jarosław Kaczyński komentując propozycje organizacji C40 Cities, do której należy także Warszawa, przyznał, że "objawia się nam wielkie szaleństwo". Zapewnił jednocześnie, że "nasza formacja będzie broniła prawa do wyboru stylu życia, sposobu odżywiania się, normalności".

Propozycje C40 Cities. Kaczyński: Nawet na kartkach od Jaruzelskiego było więcej mięsa

– Chcę to mocno podkreślić: my jesteśmy za wolnością, nie chcemy sztucznych ograniczeń w imię jakichś ideologii. Od nas Polacy nigdy nie usłyszą, że mają ograniczyć jedzenie mięsa, picie mleka, że mają obowiązek zmienić samochód na elektryczny albo nosić dwie koszule czy sukienki – zadeklarował.

Szef PiS zwrócił uwagę, że "z tych projektów wynika, że każdy mógłby zjeść rocznie maksymalnie 16 kg mięsa" i że jest to mniej niż w czasie stanu wojennego i mniej niż później dostawali pracownicy umysłowi, bo "na kartkach od Jaruzelskiego było po 2,5 kg na miesiąc, czyli 30 kg rocznie".

W trosce o klimat zakażą jedzenia mięsa? Co jest w raporcie C40 Cities?

"Dziennik Gazeta Prawna" napisał we wtorek o rekomendacjach zaprezentowanych w raporcie C40 Cities – stowarzyszenia burmistrzów blisko 100 miast, zawiązanego, by przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu.

Polecjaka Google News - Portal i.pl

"W trosce o klimat kilkanaście lat temu rządzący metropoliami zrzeszyli się. Do C40 Cities należą m.in. Berlin i Londyn. Cele stowarzyszenia? Działanie na rzecz ograniczenia globalnego ocieplenia oraz budowa 'zdrowych, sprawiedliwych i odpornych społeczności'. Raport przygotowany dla tej organizacji pokazuje, co konkretnie zrobić, żeby być skutecznym" – napisał "DGP".

"Naukowcy z Leeds wychodzą z założenia, że miasta odpowiadają nie tylko za emisję związaną z ich bieżącym działaniem, lecz także za emisje związane z produkcją dóbr w nich konsumowanych. Emisja metropolii zrzeszonych w C40 to 10 proc. światowej emisji gazów cieplarnianych. Jak zauważają autorzy, aby uniknąć załamania klimatu, emisje powinny zostać zmniejszone do połowy do 2030 r. Co się znalazło w rekomendacjach? Proponują działania w sześciu dziedzinach mających największy wpływ na emisję - to budownictwo i infrastruktura miejska, żywność, transport prywatny, ubrania, sprzęt elektroniczny oraz transport lotniczy. Celem większości rekomendacji jest ograniczenie konsumpcji" – podkreślał "DGP".

od 16 lat

lena

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na i.pl Portal i.pl