Kiermasz wielkanocny w Lublinie. Ile kosztują przysmaki na świąteczny stół? (ZDJĘCIA, WIDEO)

MG
Swojskie wędliny, tradycyjne wypieki, a nawet pisanki ze strusich jaj można kupić przed Trybunałem Koronnym w Lublinie. Trwa tam kiermasz wielkanocny. Ile kosztują zakupy?

W poprzednich latach jarmark organizowany był na Krakowskim Przedmieściu. Jednak ze względu na remont, stoiska przeniesiono na Stare Miasto. Ile kosztują tradycyjne przysmaki?

Śmieszne życzenia na Wielkanoc. Wywołasz nimi uśmiech na twarzach swoich bliskich

- kiełbasa (czosnkowa, wędzona, z szynki itd.): 30-45 zł za 1 kg,
- owczy ser duży: 24 zł,
- kozi ser: 149 zł za 1 kg,
- makowiec: 37 zł za 1 kg,
- babka świąteczna: 2,50 zł za 100 g,
- mazurek z Lubartowa: 9 zł – mały, 18 zł – duży,
- sękacz z Podlasia: 10 zł za 30 dkg, 20 zł za 0,5 kg,
- chleb tradycyjny: 12 zł za 1 kg,
- pisanki: do 10 zł za małą do 150 zł za strusie jajo.

Wybrane dla Ciebie

Wojskowy śmigłowiec będzie ratował w Tatrach. Szef MON informuje o wsparciu

Wojskowy śmigłowiec będzie ratował w Tatrach. Szef MON informuje o wsparciu

Czy kłótnia Muska z Trumpem zniweczy lot Polaka w kosmos?

Czy kłótnia Muska z Trumpem zniweczy lot Polaka w kosmos?

Wróć na i.pl Portal i.pl