Leon Miętus
Jonathan Milan
Jonathan Milan FB/Team Bahrain Victorius
Włoch Jonathan Milan z ekipy Bahrain-Victorious wygrał w miejscowości Ludbreg, po finiszu z peletonu, pierwszy etap i zdobył koszulkę lidera wyścigu kolarskiego Dookoła Chorwacji. Wyprzedził rodaków: Sachę Modolo (Bardiani) oraz Mirco Maestriego (EOLO-Kometa).

W wyścigu (kat. 2.1 UCI) startuje spora grupa polskich kolarzy: zawodnicy HRE Mazowsze Serce, były mistrz świata Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) oraz Filip Maciejuk (Bahrain-Victorious). Na pierwszym etapie najlepszy z nich, Jakub Kaczmarek (HRE Mazowsze Serce Polski) zajął 19. miejsce. Kwiatkowski i Maciejuk przyjechali do mety za peletonem, ze stratą 32 sekund.

Po dwumiesięcznej przerwie powrócił do startów Duńczyk Jonas Vingegaard. Kolarz ekipy Jumbo-Visma nie ścigał się od zwycięstwa w Tour de France, a długą pauzę tłumaczył potrzebą odpoczynku. We wtorek zajął 17. lokatę.