Koronawirus w Polsce i na świecie – archiwalny raport minuta po minucie na żywo o informacjach dotyczących epidemii wirusa Covid-19 [16.04]

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Koronawirus w Polsce i na świecie – archiwalny raport minuta po minucie na żywo o informacjach dotyczących epidemii wirusa Covid-19 [16.04]
Koronawirus w Polsce i na świecie – archiwalny raport minuta po minucie na żywo o informacjach dotyczących epidemii wirusa Covid-19 [16.04] Lukasz Gdak
Udostępnij:
Raport 16 kwietnia 2020. W Polsce na koronawirusa zachorowało już 7918 osób. 314 osób zmarło. Od czwartku obowiązuje nakaz zakrywania twarzy. Premier przedstawił wstępny plan stopniowego łagodzenia restrykcji i "odmrażania" polskiej gospodarki. Śledź raport minuta po minucie i bądź na bieżąco.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 17 kwietnia 2020

 • Zakażonych 4 886 154
  + 33 480
 • Zmarło 105 194
  + 33
 • Szczepienia 51 564 403
  + 19 509
Zakażenia w regionach:
 • 1. śląskie:+5 502
 • 2. mazowieckie:+4 978
 • 3. dolnośląskie:+3 363
 • 4. pomorskie:+3 226
 • 5. małopolskie:+2 540...więcej
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

22:43

Koszty pandemii okazały się dużo większe, niż ktokolwiek przypuszczał - ocenił premier Mateusz Morawiecki we wpisie na Facebooku.

22:38

Żołnierze przeprowadzili prawie 80 dezynfekcji m.in. szpitali, pojazdów, domów opieki społecznej i samolotów - informuje minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

22:25

Dzięki kampanii #WdzieczniMedykom, prowadzonej przez Caritas w odpowiedzi na potrzeby polskich szpitali walczących z epidemią koronawirusa, udało się zakupić 100 respiratorów, 10 tys. sztuk kombinezonów i tysiące maseczek. W znalezieniu sprawdzonego dostawcy i wynegocjowaniu korzystnej ceny pomogła współpraca z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

21:49

Okazuje się, że Polacy posłuchali apeli i ze względu na epidemię koronawirusa zrezygnowali z wyjazdów do rodziny na święta wielkanocne. W ostatnią niedzielę i poniedziałek ruch na polskich drogach zmalał aż o blisko 75 proc.

21:00

Premier Mateusz Morawiecki: Ekstraklasa może wrócić, ale nie wcześniej niż za miesiąc. Więcej na temat aktualnej sytuacji w sporcie można przeczytać na gol24.pl

20:49

Walka z koronawirusem byłaby o wiele trudniejsza, gdyby nie zaangażowanie państwowych i prywatnych przedsiębiorstw. Polacy pytani o firmy, które wsparły walkę z koronawirusem, najczęściej wskazują paliwowego giganta - PKN Orlen. Ponadto ankietowanym przez ARC Rynek i Opinia najbardziej zapadły w pamięć dwie akcje: sprowadzenie do kraju Polaków przebywających za granicą przez LOT oraz produkcja środka dezynfekującego przez PKN Orlen.

20:28

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski powiedział na czwartkowej konferencji prasowej, że obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych zostanie zniesiony dopiero wówczas, kiedy pojawi się szczepionka na koronawirusa. Producenci szczepionek informowali, że może się to stać najwcześniej jesienią, a najpewniej za rok-półtora.

19:25

Cztery etapy znoszenia ograniczeń:

19:11

Rząd przedstawił wstępny plan łagodzenia obostrzeń. Zobacz, co i kiedy się zmieni.

19:00

18:54

Od poniedziałku dozwolony będzie wstęp do lasów i parków. - Nie traktujmy tego jako zaproszenia do niekontrolowanej rekreacji. To dla zwiększenia komfortu zdrowia psychicznego ludzi - podkreślał szef rządu. To pierwszy z czterech etapów łagodzenia obostrzeń.

18:45

Na żywo: Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. - Mamy trzy cele, trzy "i". Izolacja, identyfikacja i informatyzacja - musimy zachować dystans; musimy lepiej badać, kto z kim miał kontakty, wdrażamy aplikację; jak najwięcej musimy wykonywać pracy zdalnej, potrzebujemy cyfrowych procesów - mówił premier.

18:30

Polska przekazała Hiszpanii kilka tysięcy litrów płynu do dezynfekcji - poinformowała ambasador Polski w Hiszpanii Marzenna Adamczyk.

18:22

Jak uszyć własną maseczkę? Ministerstwo Zdrowia przygotowało instrukcję.

18:13

Wielka Brytania przedłużyła obecne ograniczenia o trzy tygodnie - informuje na Twitterze dziennikarz Jakub Krupa.

17:50

Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniem COVID-19 w 2020 roku wejdzie w życie.

17:35

MZ: Mamy 147 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z przykrością informujemy o śmierci 22 osób zakażonych koronawirusem. Liczba zakażonych koronawirusem: 7918/314 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

17:33

WAŻNE: O godz. 18.30, odbędzie się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

17:20

Ministerstwo Zdrowia przypomina:

17:01

MAPA WYZDROWIEŃ OD POCZĄTKU TRWANIA EPIDEMII DO 13.04.2020

16:38

Ministerstwo Rozwoju: Wpływ pandemii COVID–19 na międzynarodowy handel, a także to, co może zrobić UE, by wzmocnić zrównoważony charakter globalnych łańcuchów wartości i złagodzić społeczno-gospodarcze skutki kryzysu – to tematy dzisiejszego nieformalnego posiedzenia unijnej Rady ds. zagranicznych dot. handlu (FAC Trade). W spotkaniu, które odbyło się w formule wideokoferencji, uczestniczył wiceminister rozwoju Krzysztof Mazur.

OGNISKA ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ COVID-19. STAN NA 13 KWIETNIA 2020

16:28

Jak zrobić prostą maseczkę z bandany i filtra do kawy?

16:16

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz: Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń do programu. Dziękujemy za zintegrowanie tego projektu. Jednym z największych wyzwań jest uniezależnienie się od produkcji w Chinach.

16:10

Prezydent Andrzej Duda o projekcie "Polskie szwalnie": Realizujemy to dzieło wraz z polskimi firmami. Noszenie maseczek będzie obowiązkowe. Dziękuję za pomoc i zaangażowanie w sprowadzaniu maseczek z Chin. Ale przede wszystkim chcielibyśmy, by były one produkowanie u nas w Polsce.

15:55

Prezydent Andrzej Duda zapowiadał na godz. 15.30 briefing. Czekamy na wystąpienie.

15:21

Senator Marek Pęk z PiS:

15:06

Fundacja Billa i Melindy Gatesów - druga co do wielkości fundatorka WHO - obiecała kolejne 150 milionów dolarów na walkę z Covid-19.

15:00

Ambasador Hiszpanii w Polsce Francisco Javier Sanabria dziękuje narodowi polskiemu i władzom Polski za wyrazy sympatii i solidarności z Hiszpanią.

14:51

BBC News: Najnowsze dane pokazują, że już ponad 21 milionów Amerykanów straciło pracę w ciągu ostatnich czterech tygodni.

14:45

Ministerstwo Rodziny informuje:

POTWIERDZONE PRZYPADKI ZAKAŻENIA WIRUSEM SARS-COV-2. STAN NA 13 KWIETNIA 2020

14:25

Dramat rodzin Polaków zmarłych za granicą w czasie epidemii koronawirusa. W jaki sposób zorganizować pochówek przy obowiązujących restrykcjach? - Po naszym wniosku możemy już sprowadzać do Polski urny z prochami - mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press dyrektor ds. dialogu Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP) Sylwia Szczepańska.

MAPA ZAKAŻEŃ, ZGONÓW ORAZ WYZDROWIEŃ DZIEŃ PO DNIU. STAN NA 13 KWIETNIA 2020

14:10

BBC News: 99-letni kapitan Tom Moore ukończył 100 okrążeń swojego ogrodu. Dzięki temu zebrał już ponad 13 milionów funtów na rzecz publicznej służby zdrowia.

14:01

MZ: Kogo nie dotyczy obowiązek zakrywania ust i nosa:

13:51

Łukasz Schreiber (PiS): Na wniosek premiera skierowaliśmy w imieniu rządu prośbę do marszałek Sejmu o zdjęcie z porządku obrad dokończenia prac nad tzw. sugar tax. Teraz koncentrujemy się max na pandemii koronawirusa.

13:35

Ministerstwo Zdrowia informuje:

13:30

„Rzeczpospolita” informuje, że rząd po cichu poprosił telekomy w Polsce, by te zbierały dane telefonów, m.in. osób przebywających na kwarantannie. Tak ustaliły organizacje pozarządowe. Pobierane dane miały wskazywać lokalizację śledzonych osób.

13:10

Nawet ponad dwa miliardy złotych są szacowane straty branży fitness w Polsce. W kraju klubów fitness jest łącznie około 3,5 tys., zatrudniają one ponad 50 tys. pracowników. Z ich oferty korzysta w normalnych warunkach ponad 4 mln Polaków. Teraz stoją puste!

12:53

Epidemia koronawirusa w Szwecji zatacza coraz szersze kręgi – w ciągu ostatniej doby w Szwecji na COVID-19 zmarło 114 osób. Łącznie w kraju przez zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 zginęło już ponad 1000 osób. Część szwedzkich ekspertów apeluje do władz, żeby te zrezygnowały z liberalnej polityki rządu. Na łamach gazety „Dagens Nyheter” poprosili o wprowadzenie ostrzejszych obostrzeń.

12:40

Agencja AFP: Chilijski pisarz Luis Sepulveda zmarł w szpitalu w północnej Hiszpanii sześciu tygodni po pozytywnym wyniku testu na #coronavirus. Miał 70 lat. Należał do najpoczytniejszych twórców w Chile.

12:35

Ministerstwo Rolnictwa: Obowiązek zakrywania nosa i ust nie dotyczy rolników podczas pracy w gospodarstwie rolnym czy też podczas przebywania na terenie prywatnym wokół domu.

12:30

The Spectator Index: Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w USA sięgnęła 30 000.

12:20

Polska Izba Książki skierowała listy do ministra Piotra Glińskiego oraz minister Jadwigi Emilewicz, zwracające uwagę na zagrożenia dla branży wydawniczo-księgarskiej w związku z zamknięciem większości obiektów handlowych w Polsce. W nawiązaniu do pojawiających się informacji o planowanym „odmrażaniu” gospodarki przez rząd, Izba apeluje o priorytetowe ujęcie księgarń w galeriach handlowych w gronie otwieranych sklepów, wzorem decyzji podejmowanych za granicą, m.in. otwarcia większości sklepów we Włoszech czy planowanego w najbliższych dniach luzowania restrykcji w Austrii i Niemczech.

12:13

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz Amest Otwock sp. z o.o. rozpoczęli akcję charytatywną na rzecz dzieci i młodzieży dotkniętych problemem wykluczenia cyfrowego. Kilkanaście rodzin z terenu powiatu otwockiego otrzymało komputery z oprogramowaniem, pozwalające na uczestniczenie w zajęciach szkolnych za pośrednictwem Internetu. Caritas i Amest Otwock zapraszają kolejne firmy, instytucje i osoby prywatne do przekazywania komputerów na rzecz dzieci i młodzieży.

12:10

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen złożyła „szczere przeprosiny” skierowane do Włochów za niewystarczającą reakcję na początku pandemii koronawirusa.

11:54

Amerykańska Federacja Piłki Nożnej na stałe i w trybie natychmiastowym zamknęła swoją akademię młodzieżową. Powodem jest pandemia koronawirusa i związane z nią kłopoty finansowe - podaje Onet.

11:49

Połączone komisje senackie rozpatrują dziś wnioski zgłoszone na 9. posiedzeniu Senatu do ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

11:44

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał Wojciecha Murdzka na stanowisko ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Obaj politycy mieli w trakcie tego wydarzenia zasłonięte twarze.

11:39

"Wspólny europejski plan działania na rzecz zniesienia środków ograniczających emisję COVID-19 podaje 3 konieczne kryteria odmrażania: zmniejszenie liczby nowych infekcji, wystarczająco przygotowany system opieki zdrowotnej, zdolność monitorowania, czyli testowania na dużą skalę" - pisze Izabela Leszczyna.

11:34

Minister Szumowski: Z epidemią będziemy żyć co najmniej rok, a może dłużej. Prognozy Ministra Zdrowia o koronawirusie w Polsce.

11:30

11:21

Nowy sondaż. Gdyby wybory prezydenckie odbywały się w najbliższą niedzielę, w pierwszej turze wygrałby Andrzej Duda. Frekwencja na poziomie 36 proc.

11:11

Kongres Polskiego Biznesu chce, żeby sprzedaż alkoholu możliwa była również przez internet. Wystosowano w tej sprawie petycję do premiera Mateusza Morawieckiego.

11:06

Polska przekazała środki ochronne dla Hiszpanii.

11:00

"Rozwiązania rekompensujące straty związane z zawieszeniem działalności sektora kultury wyniosą ok.

ok. 4 mld zł. Przypominam, że tegoroczny budżet kultury to 5 mld 250 mln zł, a w 2015 r. wynosił on 3 mld 600 mln zł" - powiedział wicepremier Piotr Gliński.

10:52

Arcybiskup Gądecki apeluje o bardziej sprawiedliwe traktowanie w liście do premiera Morawieckiego. Chce zmian przepisów dotyczących mszy św.

10:44

W ciągu ostatnich 24 godzin przeprowadzono w Polsce ok. 11 700 testów na obecność koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia zapowiada, że do końca tygodnia w Polsce ma być przeprowadzanych 15 tys. testów dziennie.

10:34

"Wchodzenie z Jarosławem Kaczyńskim w rozmowy na temat zmiany konstytucji jest niesłychanie ryzykowne, dlatego że ten człowiek nie ma żadnego szacunku dla konstytucji. Stąd też nasze stanowisko" - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w Radiu Zet.

10:22

Toyota Motor Corp. 22 kwietnia częściowo wznowi produkcję samochodów w fabrykach w Polsce i Francji - podaje Onet.

10:18

"Z lotniska w Powidzu wystartowały do Turcji dwa samoloty Hercules. Razem z wojskowymi CASAmi przetransportują dziś do Polski kolejne środki ochrony osobistej dla osób walczących z koronawirusem" - informuje minister Mariusz Błaszczak.

10:05

Jednocześnie poinformowano o śmierci kolejnych sześciu osób. Są to 89-letnia kobieta z Starachowic, 87-letni mężczyzna z Wysokiego Mazowieckiego, 50-letnia kobieta z Jarosławia, 62-letnia kobieta z Raciborza, 72-mężczyzna z Gdańska, 72-letnia kobieta Tychów. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

10:04

LABEL PILNE! 189 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Przypadki dotyczą województwa śląskiego (62), wielkopolskiego (43), dolnośląskiego (19), podlaskiego (14), małopolskiego (10), opolskiego (9), lubelskiego (9), kujawsko- pomorskiego (8), zachodniopomorskiego (6), świętokrzyskiego (3), pomorskiego (2), podkarpackiego (2), lubuskiego (2).

9:42

"Najprostsze rozwiązania przychodzą temu rządowi z największym bólem. Pytanie dlaczego? Możliwe odpowiedzi są dwie. Albo jest to sprzeczne z ich filozofią gospodarczą. Albo są to działania częściowo pozorowane i konstruowane w ten sposób, żeby wyglądały imponująco w mediach, ale żeby w praktyce wydać na nie jak najmniej pieniędzy" - powiedział Krzysztof Bosak w Radiu Plus.

9:30

Z powodu nieprzestrzegania obostrzeń, wprowadzonych przez władze, ponad 2 tysiące mieszkańców Moskwy ukarano w ciągu jednego dnia grzywnami.

9:26

"Ja uważam, że Kidawa-Błońska ma olbrzymią szansę wygrać z Andrzejem Dudą, pod warunkiem, że będą równe szanse, że będzie kilka miesięcy na przeprowadzenie normalnej kampanii wyborczej i wtedy jestem absolutnie spokojny, że Kidawa-Błońska nie tylko wejdzie do drugiej tury, ale też ma olbrzymią szansę powalczyć z Andrzejem Dudą" - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w Radiu Zet.

9:20

Restrykcje mogą być potrzebne jeszcze w 2022 roku. Naukowcy z Harvardu przeprowadzili symulacje pandemii.

9:16

Ginobili i Fangio z zakrytymi ustami i nosami, Messi chwilowo nie. Argentyński artysta nakłada maseczki na pomniki.

9:11

Policjanci z Komisariatu Kolejowego w Warszawie rozdawali wczoraj maseczki ochronne osobom bezdomnym. Otrzymali je ci, którzy wieczorem przyszli po darmowy posiłek przy Dworcu Centralnym. Policjanci udzielali również instruktażu, jak prawidłowo korzystać z maseczek.

9:06

Kolejne 106 osób zakażonych koronawirusem wyzdrowiało. Ministerstwo Zdrowia opublikowało dzienny raport dot. wirusa.

9:00

"Otwarcia będą sekwencyjne. Nie wszystko w pierwszym tygodniu. To będzie program rozpisany na kilka etapów i oczywiście z każdym etapem będziemy czekać" - mówiła wicepremier Jadwiga Emilewicz w Radiu Zet.

8:55

Firmy z powodu koronawirusa sięgają po wsparcie, ale mają też własne sposoby: tną etaty i inne koszty pracy. Gdzie jeszcze są oszczędności?

8:48

"Wybory są 10 maja, więc do tego czasu będziemy gotowi. Mamy harmonogram. Nie widzę dzisiaj żadnych zagrożeń ze strony poczty, które mogłyby spowodować, że te wybory się nie odbędą" - mówił Jacek Sasin w RMF FM.

8:43

Przez koronawirusa ZOO w Niemczech dopuszcza ubój zwierząt. Możliwe, że zabraknie środków na ich utrzymanie.

8:38

"Codzienna praca wojewodów w terenie pozwala nam skutecznie walczyć z Koronawirusem. Dziękuję Wam za oddanie i zaangażowanie w trybie zarządzania kryzysowego" - pisze premier Mateusz Morawiecki.

8:34

"Wszystko jest gotowe do wyborów korespondencyjnych. Poza ustawą, która utknęła w Senacie" - stwierdził Jacek Sasin.

8:29

"Prawdopodobnie zostaną w mocy cały czas te ograniczenia dotyczące ilości osób, odległości, maseczek. Druga sprawa, która jest najbardziej prawdopodobna, to zmiana limitu osób przebywających w sklepach, uzależniona już nie od ilości kas, ale od powierzchni" - dodał Sasin.

8:25

"Decyzje będą zapadały dzisiaj. Dzisiaj będą komunikowane. Myślę, że już od najbliższego poniedziałku możemy się spodziewać otwarcia lasów, skwerów, terenów zielonych, bulwarów" - powiedział wicepremier Jacek Sasin w RMF FM.

8:19

Premier Nowej Zelandii, ministrowie i kierownictwo służby cywilnej, w związku z epidemią, obcinają swoje pensje o 20%. To wyraz solidarności z obywatelami, którzy finansowo ucierpieli przez koronawirusa.

8:14

Po raz pierwszy w historii, żołnierze pełnią wartę honorową przy Grobie Nieznanego Żołnierza w maseczkach ochronnych.

8:10

"Żebyśmy ten problem zaatakowali, to musimy stworzyć strukturę do walki z tą epidemią. O co chodzi? Przede wszystkim trzeba wyłapać wszystkich zakażonych. Czyli nie tylko tych, którzy mają objawy, ale tych, którzy objawów nie mają. Oni są nawet groźniejsi. Oni nie wiedzą, że rozsiewają epidemię. Czyli stworzyć system wyłapywania wszystkich zakażonych i kontaktów z nimi, następnie izolowania ich od społeczeństwa i oczywiście testowania w celu wykrycia, który z podejrzanych o epidemię jest chory, który nie, który zakażony, który nie" - powiedział poseł Andrzej Sośnierz (Porozumienie) w TVN24.

8:05

"Żołnierze WOT docierają z pomocą do najdalszych zakątków naszego kraju, opiekują się weteranami, uruchomili infolinię. W walkę z koronawirusem zaangażowana jest cala wojskowa służba zdrowa, szpitale wojskowe, laboratoria - w tym dwa mobilne" - mówił minister Mariusz Błaszczak w radiowej Jedynce.

7:59

Agata Kornhauser-Duda pokazuje, jak samemu wykonać maseczkę. Sposób przypomina origami i zajmuje pięć minut [WIDEO]

7:52

"Wczoraj podczas wideokonferencji ministrów obrony państw \NATO rozmawialiśmy na temat wzajemnego wsparcia w walce z koronawirusem. Przykładem misja polskich lekarzy wojskowych we Włoszech" - mówił minister Mariusz Błaszczak w radiowej Jedynce.

7:44

Klimatyzacja zwiększa ryzyko zakażenia się koronawirusem. Tak wynika z chińskich badań. Czy latem powinniśmy zrezygnować z klimatyzacji?

7:38

Sejm wznowi dziś obrady o godz. 9, natomiast Senat o godz. 11.

7:32

"Wydolność naszych laboratoriów jest na poziomie 20 tys. testów na koronawirusa, będzie ich z dnia na dzień przybywało" - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w PR24.

7:27

Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 9492 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1412 jednostek sprzętu. Wojsko Polskie chroni granice, wspólnie z policją patroluje miejsca publiczne. Żołnierze pomagają także kontrolować przestrzeganie kwarantanny.

7:21

"Nie ma żadnych danych wskazujących na to, byśmy w wakacje czy późną jesienią mieli bezpieczną sytuację epidemiczną, czyli bez wirusa. Obym się mylił, ale jako minister zdrowia muszę przygotowywać się na tak poważną perspektywę" – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z "Faktem".

7:19

"Dzisiaj pan premier zaprezentuje etapy znoszenia ograniczeń, wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Najbardziej precyzyjnie będzie oczywiście zaprezentowany pierwszy etap. Kolejne będą wprowadzane zgodnie z możliwościami i sytuacją, jaka będzie panowała w kraju" - powiedział minister Dworczyk.

7:17

"Nie mam wiedzy, jakie stanowisko ws. wyborów przekaże premierowi minister Szumowski. Jest jasne, że dzisiaj przeprowadzanie wyborów tradycyjnych wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem. Inne kraje przyjmują rozwiązania głosowania korespondencyjnego" - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk w radiowej Jedynce.

7:07

Gdańsk chce zmniejszyć wydatki bieżące. Prezydent Dulkiewicz poleciła szefom jednostek miejskich ścięcie ich o 15 proc.

7:00

W ciągu ostatniej doby w USA z powodu koronawirusa miało umrzeć 4811 osób - podaje Uniwersytet Johna Hopkinsa.

6:56

Jeden z pracowników Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polanki w Gdańsku zakażony koronawirusem. Personel i podopieczni (130 osób) przejdą badania na obecność COVID-19 - informuje Radio Zet.

6:50

"Rząd dysponujący dziesiątkami bezczynnie stojących samolotów LOT z załogami wybrał do transportu masek zagraniczny samolot z prowizją dla cypryjskiego pośrednika. Nie dziwi zatem brak działań MON,aby w 2020 miliardy zł poszły do polskiego przemysłu zamiast do światowych koncernów" - pisze Tomasz Siemoniak z PO.

6:43

Władze amerykańskiego stanu Ontario wydały zarządzenie, w którym zobowiązują tamtejsze krematoria do funkcjonowania w trybie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wszystko przez dużą liczbę zmarłych, spowodowaną koronawirusem.

6:39

Wielorazowe maseczki wymagają regularnej sterylizacji. Maseczkę należy prać w temperaturze co najmniej 60 stopni Celsjusza - przypomina Ministerstwo Zdrowia.

6:32

W ciągu ostatnich 24 godzin z powodu koronawirusa w Stanach Zjednoczonych zmarłow aż 2569 osób. Pod tym względem to najgorsza doba od początku epidemii COVID-19 w tym kraju.

6:26

"Od dziś mamy obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Pamiętajmy także o częstym myciu i dezynfekcji rąk" - przypomina wicemarszałek Stanisław Karczewski.

6:22

Dziś premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić plan "odmrożenia" polskiej gospodarki. Będzie to opis pierwszych, spokojnych ruchów w tej kwestii oraz zarys dalszych działań. Już teraz wiemy, że wkrótce najprawdopodobniej zwiększona zostanie dopuszczalna liczba klientów, mogących przebywać w sklepach. Oprócz tego ma zostać zniesiony - przynajmniej częściowo - zakaz wchodzenia do lasów i terenów zielonych.

6:18

Wybory jednak w 2022 roku? Projekt partii Jarosława Gowina, zakładający zmianę konstytucji i wydłużenie kadencji prezydenta, trafi do I czytania w Sejmie. Pod projektem podpisało się blisko 100 posłów, w tym prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski. Więcej o tej sprawie piszemy TUTAJ.

6:13

Według najnowszych danych, do tej pory na świecie koronawirusa zdiagnozowano u ponad 2 060 000 osób. 136 000 z nich zmarło, natomiast 510 000 osób wyzdrowiało.

6:07

Jak informuje CNN, amerykańskie służby sprawdzają, czy wirus COVID-19 nie powstał w jednym z chińskich laboratoriów, z którego przypadkowo "uciekł".

6:00

Dziś zaczyna obowiązywać nakaz zasłaniania twarzy w miejscach publicznych. Wszystkie szczegóły tego rozporządzenia zebraliśmy dla Państwa w tym miejscu.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 15 kwietnia 2020

23:00

Bułgaria: Bezrobocie wzrosło w końcu marca do 6,7 proc - podaje Państwowa Agencja Zatrudnienia. Od wprowadzenia 13 marca stanu nadzwyczajnego w związku z epidemią w kraju zarejestrowano 26,3 tys. nowych bezrobotnych.

22:07

 • Pandemia koronawirusa nie zmieniła wyzwań w kwestii bezpieczeństwa, przed którymi stoi NATO. Przeciwnie, potencjalni przeciwnicy będą starali się wykorzystać sytuację do realizacji własnych celów – mówił w środę w Brukseli szef Sojuszu Jens Stoltenberg.

21:50

– Obecnie naszym najpilniejszym wyzwaniem jest pandemia COVID-19. Aktywność NATO w tym zakresie jest szansą na podkreślenie spójności oraz wartości więzi transatlantyckich. Bardzo budujące jest to, że wzrasta liczba przykładów pomocy pomiędzy sojusznikami – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas wideokonferencji ministrów obrony państw NATO.

Skutki #koronawirus dla społeczności państw NATO, wpływ na bezpieczeństwo, wspólne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania epidemii to tematy wideokonferencji ministrów obrony państw #NATO, w której uczestniczył dziś min.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Portal i.pl