To pomyłka, że uczeń JPII, prowadzi tymi metodami krakowski KK. Wawel uważa za swoją własność i pomimo nie tylko mojego protestu posadził tu, śp parę Prezydencką, ich miejsce to Warszawa! Amen+
k
kk
.
m
mk4
Dzisiaj jest Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji , ale żaden katotalib nawet o tym nie wspomniał. Bo przecież ofiarami księży pedofilów nie są dzieci ale oni sami.Dlatego lepiej pieprzyć o in vitro.
t
tyle
Kolego miły, mamy jednak wiek 21. Jedna z suplikacji głosiła też: "Abyś nieprzyjaciół Kościoła św. upokorzyć raczył - wysłuchaj nas Panie". I co? Zaniechana. Dało się? Zamiast słów"od powietrza" używano przecież "od zarazy". Ty o tym wiesz, ja o tym wiem, wielu ludzi też wie. Ale większość tego nie wie, a kościół opiera się na tych, którzy nic nie wiedzą. Zgodnie z zasadą, iż pasterz bez baranów to żaden pasterz.
K
Kalebaty
Oto mamy już efekt wybrania dewota na stołek prezia! Czy ktoś wierzy w to co "elekt" wygaduje? Czarno widzę! I znów Polak będzie po SZKODZIE!
T
Tom
Szczoor . Już tłumacze. : " powietrze - oznaczało w XIX wieku epidemie , roznoszona, jak uważano przez powietrze. Stad nazwa. Zatem treść Pieśni jest prawidłowa, logiczna. Pozdrawiam,T
k
kot i szczur
Podczas przepięknej celebrowanej uroczystości wierni śpiewają też pieśń błagalną zwaną Suplikacją. Pierwsza linijka:Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny - zmiłuj się nad nami. Piękne słowa. Linijka druga: Od POWIETRZA, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie (3x). Tu budzi się rozum, jako że Encyklopedia PWN podaje:"Powietrze, mieszanina gazów, które tworzą atmosferę. Jest jednym z podstawowych składników środowiska przyrody, NIEZBĘDNYM DO ŻYCIA..." Na chłopski rozum wynika, że ludzie błagają o zabranie im powietrza, czyli o śmierć. Mamy wiek 21, a wielu uważających się za wielce uczonych, cisnących się do ołtarza nie widzi, że robi z siebie pośmiewisko.
x
xay
"Bezpośrednią przyczyną ustanowienia święta były objawienia błogosławionej
Julianny (1193 – 1258), przeoryszy augustianek z klasztoru Mont Cornillon,
nieopodal Liège (obecnie miasto w Belgii).
Julianna wielokrotnie miała widzenia jaśniejącej tarczy, jakby księżycowej, z ciemną plamą.
W okolicach Liège interpretowano jej wizje jako znak braku w kalendarzu liturgicznym
specjalnego dnia poświęconego uczczeniu Najświętszego Sakramentu.
Pod wpływem tych objawień biskup Robert ustanowił w 1246 r. takie święto dla
diecezji w Liège. "
G
GOŚĆ
PCHANIE SIĘ NA OŁTARZ NIE DOBRZE ŚWIADCZY O PANU (PREZYDENCIE). A GDZIE PIERWSZA DAMA CZY MZ JUŻ DOSYĆ TEJ SZOPKI. TO NIE MOŻE DOBRZE SIĘ SKOŃCZYĆ, NIE DA SIĘ BYĆ INNYM NIŻ SIĘ JEST, TROCHĘ POKORY DO ŚWIATA I LUDZI.