FLESZ - Praca zdalna w Kodeksie Pracy?

Śledczy nadzorują postępowanie dotyczące działalności na terenie południowej Polski grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem fałszywych certyfikatów covidowych oraz uzyskaniem negatywnych wyników testów na obecność wirusa Covid-19 u osób, które w rzeczywistości nie przeszły procedury szczepienia czy pobrania próbki testowej.
W trakcie swojej działalności, grupa przestępcza zdążyła uzyskać z popełnionych przestępstw kwotę co najmniej 540.000 zł. Obecnie badana jest m.in. także skala przestępczego procederu, który mógł objąć co najmniej kilkaset osób z kraju i zagranicy.
- Na obecnym etapie postępowania funkcjonariusze Policji z Wydziału do Wałki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali w różnych częściach kraju łącznie trzy osoby które działały w ramach struktury grupy przestępczej, w tym osobę zarządzającą całym procederem, oraz dwie osoby, które zakupiły „lewe" testy. Zabezpieczono też liczne przedmioty w tym telefony, komputery oraz gotówkę - mówi prok. Janusz Hnatko, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie.
Po wykonaniu czynności procesowych z podejrzanymi podjęta zostanie decyzja co do ewentualnych środków zapobiegawczych w tym wniosków o tymczasowe aresztowanie. Za te czyny grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
- Co można kupić w sklepie EKIPY? Złoty łańcuszek za 1700 zł, bluzy i gadżety
- Luksusowe dzielnice w Krakowie. Życie tutaj może kosztować fortunę
- Wojsko sprzedaje atrakcyjne nieruchomości w Małopolsce. Zobacz, co oferuje AMW
- Suknia z orłem szokuje na Miss Supranational MEMY Internautów też
- Rząd szykuje nas na czwartą falę. Niedzielski: Maseczki zostaną z nami na dłużej
- Jak zadbać o ładny zapach w domu? 12 sposobów, aby w mieszkaniu pięknie pachniało