Brak snu wpływa na empatię i hojność

"Neoarctic" to dwanaście pieśni i pejzaży dźwiękowych, które opowiadają o historii i przyszłości jednej planety. Opera stworzyli wspólnie brytyjski producent Andy Stott i łotewski kompozytor Krists Auznieks do libretta islandzkiego poety Sjóna. Widowisko
ma zbudzić nie tylko wyobraźnię, ale też pobudzić do działania, bo jej ekologiczny wymiar mówi o tym, że katastrofa jest bliżej niż nam się wydaje.
Eko-opera "Neoartctic" łączy w sobie klasyczny śpiew, muzykę elektroniczną, inscenizację ruchową oraz wizualizacje bazujące na fotografiach NASA.
- Spektakl odważnie bada antropocen, epokę geologiczną charakteryzującą się ostrym wpływem ludzkości na wrażliwy ekosystem- zapowiadali wydarzenie organizatorzy krakowskiego festiwalu. - Spektakl przygląda się współczesnej cywilizacji przemysłowej poprzez krajobraz dźwięków i obrazów w 12 performatywnych utworach. Zgliszcza i ginące gatunki naturalne, nowe technologiczne formy życia i postindustrialne krajobrazy charakteryzują nową erę.
Tegoroczna, 20. edycja festiwalu Sacrum Profanum, która dobyła się w Krakowie od 2 do 11 września, poświęcona została "gatunkom zagrożonym wyginięciem". A, jak podkreślił Krzysztof Pietraszewski, dyrektor artystyczny festiwalu, „zagrożone są dziś nie tylko gatunki biologiczne, ale też muzyczne". Zgodnie z hasłem przewodnim na festiwal zaproszono w tym roku artystki i artystów, których twórczość uwrażliwia na przyrodę.
- Ten obiekt całkowicie zmienił centrum Krakowa! Budowa zaczęła się 20 lat temu!
- Greckie plaże i chorwackie wody na wyciągnięcie ręki. Wakacje 30 minut od Krakowa!
- Spektakularne zdjęcia dwóch odcinków zakopianki. Są postępy
- Horoskop na wrzesień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Niezwykła wieś z Małopolski znów jest gwiazdą internetu