Lech Poznań - Górnik Zabrze 0:1
Lech Poznań - Górnik Zabrze 0:1 PAP/Jakub Kaczmarczyk
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań przepuścił okazję, by wrócić na podium. U siebie zaskakująco przegrał z Górnikiem Zabrze 0:1. Jedynego gola strzelił Daisuke Yokota. Z sektora gości Japończyka oklaskiwał... Lukas Podolski. To trzecie zwycięstwo z rzędu, każde odniesione już po powrocie trenera Jana Urbana.

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań - Górnik Zabrze 0:1

Wczoraj trzecia w tabeli Pogoń Szczecin zremisowała z Piastem Gliwice 0:0. Lech wróciłby dziś więc na podium, gdyby tylko wygrał z Górnikiem. Tego nie zrobił i na finiszu nie jest pewny brązowego medalu. Zamiast punktu przewagi ma dwa do odrobienia.

Na wynik Lecha od razu zareagował Kamil Grosicki. - Miłej majówki, Portowcy - napisał do kibiców Pogoni Szczecin skrzydłowy tej drużyny.

Widowisko przy Bułgarskiej śledziło ponad 28 tys. kibiców. Na trybunach miejsca zajęły wielkie osobistości. Z powodu kartek pauzować musieli bowiem trener Lecha John van den Brom i będący w sektorze gości napastnik Górnika, Lukas Podolski. On razem z Torcidą przyjechał pociągiem.

Pierwsze minuty należały do Lecha. Szanse mieli choćby Jesper Karlström czy Afonso Sousa. Później groźnie główkował Nika Kwekweskiri.

Na przerwę to jednak Górnik zszedł z zaliczką. Zabrzan uszczęśliwił Daisuke Yokota. Pomocnik wykorzystał zagranie od Daniego Pacheco.

od 16 lat

W składzie Lecha zabrakło wielu piłkarzy. Poza kadrą znaleźli się choćby stoper Antonio Milić czy snajper Mikael Ishak. Decyzją trenera na ławce zaczęli m.in. Pedro Rebocho, Radosław Murawski czy Filip Marchwiński.

W drugiej połowie Lech próbował odpowiedzieć. W 87 minucie tuż obok słupka główkował Filip Dagerstal. Szanse miał też Górnik. Strzały Yokoty i Piotra Krawczyka obronił Filip Bednarek.

Formalnie to zwycięstwo jeszcze nie daje Górnikowi utrzymania. Cel i tak jest blisko. Przewaga nad strefą spadkową wzrosła bowiem do siedmiu punktów na cztery kolejki przed końcem sezonu.

To dziesiąte zwycięstwo ósmego w tabeli Górnika i siódma porażka czwartego Lecha.

Oceny piłkarzy po meczu Lech Poznań – Górnik Zabrze (w skali 1-6):