- Podeszliśmy ze zrozumieniem do nagłej potrzeby związanej z awarią, której skutkiem jest zanieczyszczenie środowiska. Udostępniliśmy na dwa miesiące nasze rezerwowe urządzenia, tj. dwie pompy zanurzeniowe, przystosowane zarówno do wodnych układów chłodzenia w elektrociepłowniach, jak i pompowania ścieków komunalnych – wyjaśnia Przemysław Kołodziejak, prezes PGE Energia Ciepła.
Urządzenia będą wykorzystane w budowanej w Warszawie pompowni zastępczej. Przejmą zadanie przepompowania do rurociągu na moście pontonowym wszystkich nieczystości, które obecnie trafiają do rzeki, w ilości około 3,5 metrów sześciennych na sekundę.
- To nie pierwszy raz, kiedy wspieramy stolicę podczas awarii kolektora pod Wisłą – nasz sprzęt był wykorzystywany do tego celu w zeszłym roku. Pompa, którą udostępniliśmy, doskonale się wówczas sprawdziła, m.in. ze względu na wysoką wydajność i małą podatność na zatykanie w kanale wirnika - mówi Marek Mazur, zastępca dyrektora elektrociepłowni na Wrotkowie.
Elektrociepłownia na lubelskim Wrotkowie jest oddziałem spółki PGE Energia Ciepła. Firma posiada 14 elektrociepłowni i jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła. Wchodzi w skład grupy kapitałowej PGE, która jest kontrolowana przez Skarb Państwa.
- Weekend nad Firlejem. Wszyscy korzystają z ostatnich dni ciepła! Zobacz
- Święto Chleba 2020 w lubelskim skansenie. Zobacz galerię
- Motocykliści dla Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Zobacz zdjęcia
- Są grzyby i to jakie! Nasza Czytelnicza z dwoma leśnymi trofeami
- Sprzedał część Podzamcza w Lublinie. Po okazyjnej cenie
- Popularna restauracja: Upadniemy dzięki władzom Lublina. Urzędnicy odpierają zarzuty
