Wykonawca, firma „Profbud”, zapewnia, że termin oddania do użytku pierwszego budynku Miasta Polskich Mistrzów Olimpijskich, czyli czwarty kwartał 2026 roku, zostanie dotrzymany.

- To super przeżycie. Wcześniej cieszyłam się z tego gestu, gdy jednak zobaczyłam początek budowy, to pomyślałam, że to się naprawdę dzieje. Lubię takie wydarzenia
- powiedziała Daria Pikulik, która w Paryżu wywalczyła srebrny medal olimpijski w kolarstwie torowym w konkurencji omnium.
Podobny sukces w stolicy Francji odniosła Julia Szeremeta.
- To świetne emocje
- dodała pięściarka, która również pomagała w wydarzeniu umiejętnie posługując się kielnią.

Obowiązki nie pozwoliły stawić się innym właścicielkom mieszkań w budowie. Zabrakło Aleksandry Mirosław, która we Francji, wygrywając wspinaczkę na czas, jako jedyna z Polaków zdobyła złoty medal oraz srebrnej kajakarki górskiej Klaudii Zwolińskiej.
Wśród gości nie zabrakło za to innych znanych sportowców, specjalistek od short tracku, międzyt innymi Natalii Maliszewskiej i Aidy Belli.
Pierwszy etapu prac w dzielnicy „Paryż” zakłada powstanie jednego sześciopiętrowego budynku z 285 mieszkaniami o powierzchni od 25 do 135 m kw. Na uwagę zasługuje również planowana infrastruktura oraz innowacyjne rozwiązania. To tu właśnie powstać ma Aleja Mistrzów Sportu, z odbitymi w brązie dłońmi polskich olimpijczyków.

Umowa z PKOl zakłada, że polscy złoci medaliści zimowych igrzysk z Mediolanu 2026 i letnich Los Angeles 2028 również mogą liczyć na nagrody w postaci mieszkań.
- Kamień węgielny jest fundamentem każdej budowli, tak sport jest fundamentem budowania charakteru, wytrwałości i siły. Każdy z kwartałów dzielnicy „Paryż” będzie dedykowany naszym czterem medalistkom olimpijskim z Paryża
- powiedział prezes firmy „Profbud” Paweł Malinowski.

Partnerem biznesowym przedsięwzięcia, które jest realizowane w podwarszawskiej gminie Lesznowola, jest Robert Lewandowski.(PAP)
