Miękiszon. Zbigniew Ziobro ujawnił, jaka jest definicja miękiszona
Miękiszon to słowo, którego Zbigniew Ziobro użył już 25 listopada 2020 roku. Sformułowanie odnosiło się do kwestii unijnego budżetu i możliwości jego zawetowania.
"MY NAME IS SZON, MIĘKISZON"
ZBIGNIEW ZIOBRO POD OSTRZAŁEM INTERNAUTÓW - ZOBACZ MEMY
Polacy w większości są dużo bardziej roztropni i odważni niż lewicowo-liberalne elity, które forsują Polakom, że użycie weta jest czymś złym. Polacy nie dadzą sobie wmówić, że czarne jest białe. W negocjacjach nie można być miękiszonem, trzeba być twardym. - tłumaczył wówczas Zbigniew Ziobro.
Słowo wróciło do prokuratora generalnego 12 grudnia br., kiedy okazało się, że Solidarna Polska zdecydowała o pozostaniu w Zjednoczonej Prawicy. Wówczas Ziobro został zapytany, czy takie zachowanie to wypełnienie definicji "miękiszona".
- Miękiszon to ten, który poddaje się wtedy, kiedy można walczyć. W czasie negocjacji, kiedy można było walczyć, trzeba było walczyć, wygrywać. Opozycja była tym miękiszonem, bo wzywała do kapitulacji. Wzywała nawet do tego, aby zrezygnować z tych konkluzji, które wywalczył pan premier Morawiecki. - rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące "miękiszona" Zbigniew Ziobro.
Zobacz koniecznie
Miękiszon podbił internet
Miększon zyskał niezwykłą popularność w sieci, a internauci zdefiniowali to słowo po swojemu tworząc memy. Co o słowie "miękiszon" mówią językoznawcy?
Słowo to oznacza pewną cechę, która jest niemiła. Nikt nie chce być miękiszonem, bo to jest prawdopodobnie człowiek miękki. - przyznał profesor Jerzy Bralczyk na łamach serwisu gazeta.pl.
Nie przeocz
Musisz to wiedzieć
Bądź na bieżąco i obserwuj
