Spis treści
Stadion Polonii Warszawa - wizualizacja
Za koncepcję zagospodarowania terenu przy Konwiktorskiej odpowiada JSK Architekci. Na powierzchni ponad 25 tys. m2 miałby powstać stadion o pojemności 15,5 tys., hala sportowa oraz budynek Centrum Wsparcia Sportu. Wszystko to stworzyłoby Ośrodek Polonii Warszawa. Za ile? Minimum 500 mln złotych.
Pod koniec listopada ubiegłego roku Miasto Stołeczne Warszawa otrzymało pozwolenie na budowę. Polonia jako użytkownik stadionu chciałaby jednak zmian w projekcie. Obiekt miałby pomieścić 20 tys. i posiadać rozsuwany dach. Po co? Choćby po to, żeby przez cały rok mogły odbywać się na nim różne wydarzenia komercyjne, niezwiązane z piłką. Urzędnicy twierdzą, że jest na to już za późno.
Miasto chce wyłożyć nieco ponad 100 mln złotych. Reszta kosztów pokryłby prywatny inwestor, który mógłby zarabiać m.in. na parkingu podziemnym. Operatorem stadionu dalej byłoby jednak Miasto.
Gregoire Nitot chce zarządzać stadionem Polonii
- Nowoczesny stadion jest niezbędny. Dziś kibice muszą chodzić do toi toia. Ja jestem gotów zainwestować w stadion nawet miliard złotych, ale muszę wtedy nim zarządzać - zastrzega w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet Gregoire Nitot, właściciel Polonii Warszawa od 2020 roku.
Francuski przedsiębiorca tłumaczy: - Miasto szuka inwestora, który będzie zarządzał parkingiem i budynkiem komercyjnym, ale chce dalej zarządzać stadionem i halą. Ja bym chciał zarządzać wszystkim. Na pewno chciałbym stadion zadaszony. Choćby dlatego, że w okresie od listopada do marca nic się nie dzieje, więc można organizować różne eventy, choćby koncerty, targi, imprezy świąteczne, wynajem dla firm. Ja chcę od miasta tylko teren, dzierżawę na 50 lat i nie chcę od nich ani grosza. Żeby jednak obiekt się zwrócił, trzeba zorganizować na nim około 100 eventów rocznie - dodaje w wywiadzie.
Miasto jeszcze nie zareagowało na te słowa.
Nowy stadion w barwach Odry Opole wygląda obłędnie! Zobaczci...
