Orkan Eunice w Lubuskiem. Tysiące osób bez prądu. Zniszczone domy, połamane drzewa. Koszmarne skutki wichur w regionie

Michał Korn
Michał Korn
Jakub Pikulik
Jakub Pikulik
Strażacy z Kostrzyna usuwali powalone drzewo na ul. Fabrycznej.
Strażacy z Kostrzyna usuwali powalone drzewo na ul. Fabrycznej. Służby w akcji Kostrzyn nad Odrą
Orkan Eunice dotarł do województwa lubuskiego w nocy z piątku na sobotę (18-19 lutego). Prędkość wiatru w porywach osiąga nawet 120 km/h. Jeśli możecie, zostańcie w domach!

20.00

Pamiętajcie o poniższych numerach alarmowych:

  • 112 - ogólnopolski numer ratunkowy (działa nawet wtedy, kiedy jesteśmy poza zasięgiem
  • 999 - Pogotowie Ratunkowe
  • 998 - Straż Pożarna
  • 997 - Policja

19.50

Obecnie wiatr w województwie lubuskim uspokoił się. Strażacy jednak wciąż usuwają skutki orkanu, który przewijał się przez nasz region w ciągu ostatniej doby.

19.47

Prognoza na noc i niedzielę, 20 lutego:

19.45

W nocy z soboty na niedzielę (19-20 lutego) w godzinach nocnych nad nasze województwo nadciągnie strefa opadów deszczu oraz deszczu ze śniegiem o słabym i umiarkowanym natężeniu. Opady opuszczą nasze województwo w godzinach porannych:

19.40

19.40

Trąba powietrzna, tornado. Już sama nazwa brzmi złowieszczo. Niestety ma ona też swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Powstające na skutek zaistnienia określonych warunków atmosferycznych zjawiska te występują na całym świecie, także w Polsce, i także w woj. lubuskim. Ostatnia trąba powietrzna pojawiła się u nas, kiedy uderzył orkan Dudley. Działo się to 17 lutego w okolicach Skwierzyny. Jak informują eksperci takie rzeczy będą się zdarzać na naszych terenach coraz częściej. Dlaczego i z czym to jest związane?

18.39

W Kostrzynie nad odrą po godzinie 17 udało się przywrócić prąd.

17.20

Ponad tysiąc pojazdów i kilka tysięcy strażaków usuwa skutki wichury

- Państwowa Straż Pożarna w wojeówdztwie lubuskim od dnia wczorajszego, od godziny 19.00 do dnia dzisiejszego, do godziny 16.00 odnotowała ponad tysiąc interwencji związanych z silnym wiatrem. Działania są prowadzone na dużą skalę w wielu miejscach jednocześnie. Aktualnie również Państwowa Straż Pożarna użyczyła agregatów prądotwórczych. Jeden zasila respirator w powiecie gorzowskim, drugi w powiecie międzyrzeckim zasila stację uzdatniania wody, trzeci w Krośnie Odrzańskim zasila szpital. Ponadto agregaty pracują również w Gubinie i Nowej Soli. Jeden zasila respirator, a drugi karetki pogotowia. Od 18 lutego, od godziny 19.00 odnotowaliśmy 116 zdarzeń o uszkodzonych dachach. Strażacy komendy wojewódzkiej od wczesnych godzin porannych dostarczają paliwo do agregatów w szpitalach, bo duży przestój energii elektrycznej spowodował, że te szpitale przeszły na zasilanie zapasowe, czyli na silniki spalinowe. W tych wszystkich działaniach zaangażowanych jest ponad tysiąc pojazdów i kilka tysięcy strażaków. Na chwilę obecną nie odnotowaliśmy osób poszkodowanych w tych zdarzeniach - informuje mł. bryg. Dariusz Szymura, rzecznik prasowy Lubuskiego Komendatna Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Ponad 130 interwencji mieli od północy zielonogórscy strażacy. W większości były to powalone drzewa i uszkodzone dachy. Wspomogli również najważniejsze
Ponad 130 interwencji mieli od północy zielonogórscy strażacy. W większości były to powalone drzewa i uszkodzone dachy. Wspomogli również najważniejsze w takich przypadkach miejsce - szpital. Straż Pożarna Zielona Góra

16.46

Jak poinformował Lubuski Urząd Wojewódzki, do godziny 15.00 bez zasilania było 148 tys. Lubuszan.

16.26

Trwają intensywne prace nad usuwaniem skutków awarii energetycznych powstałych w czasie sobotniej nawałnicy. 75 linii wysokiego napięcia i niemal 700 średniego napięcia zostało wyłączonych wskutek niszczycielskiej siły wiatru. Główną przyczyną awarii są połamane słupy wysokiego, średniego i niskiego napięcia oraz drzewa na liniach energetycznych. W sobotnie południe bez zasilania było ponad 15 tys. stacji średniego napięcia na niskie, a prawie 4 tysiące miejscowości było objętych awariami. W najtrudniejszym momencie bez dostaw energii było 600 tys. odbiorców. Wszystkie brygady Enei Operator pracują w terenie od nocy z piątku na sobotę.

Niestety, ze względu na ogromną skalę zniszczeń, jakie spowodowała nawałnica, przywracanie dostaw energii elektrycznej w niektórych miejscach może potrwać dłużej. Najtrudniejsza sytuacja jest w okolicach Chojnic, Świecia, Gorzowa, Wałcza i Dębna. Awarie występują na całym obszarze Enei Operator, który stanowi 20% powierzchni kraju.

Energetycy pracują w bardzo trudnych warunkach, często przy utrudnionym dojeździe do miejsc awarii. W związku z tym spółka prosi wszystkich o wyrozumiałość dla służb, które od wielu godzin nieprzerwanie pracują, przywracając zasilanie; konsekwentnie działają aż do usunięcia ostatniej awarii.

Enea Operator informuje, że ze względu na przeciążenie numeru alarmowego 991, spowodowane tysiącami połączeń, mogą wystąpić trudności z dodzwonieniem się na infolinię. Dzięki systemom energetycznym spółka wie, gdzie są awarie i intensywnie pracuje nad ich usunięciem; apeluje o korzystanie z telefonu alarmowego w pierwszej kolejności do zgłaszania zagrożenia zdrowia i życia.

16.14

Sytuacja w Kostrzynie bez zmian. W mieście w dalszym ciągu nie ma prądu. Podobnie jest w okolicznych miejscowościach. Wczorajsza wichura wyrządziła spore straty. Wiatr powalił komin na dach jednego z bloków na os. Leśnym. Połamanych zostało kilka kilka drzew przy ul. Fabrycznej. Jedno z nich zniszczyło latarnię. Uszkodzony został dach na lokalu Rampa. Przy kilku czynnych sklepach (mają własne zasilanie) wciąż tworzą się kolejki. W mieście nie działa żadna stacja paliw.

16.10

"Ponad 130 zdarzeń od północy. W większości powalone drzewa i uszkodzone dachy. Tym razem orkan Eunice spowodował kilkugodzinny Blackout w mieście Zielona Góra. Wspomogliśmy najważniejsze w takich przypadkach miejsce - Szpital. Równolegle prowadzimy pomoc osobom wykorzystującym domową aparaturę podtrzymującą zdrowie i życie - w 10 przypadkach zapewniamy agregaty wraz z obsługą strażaków. Wiatr powoli słabnie, ilość napływających zdarzeń maleje jednak wciąż zdarzają się silne porywy, więc - #ZOSTAŃWDOMU" - komunikuje zielonogórska straż pożarna.

Ponad 130 interwencji mieli od północy zielonogórscy strażacy. W większości były to powalone drzewa i uszkodzone dachy. Wspomogli również najważniejsze
Ponad 130 interwencji mieli od północy zielonogórscy strażacy. W większości były to powalone drzewa i uszkodzone dachy. Wspomogli również najważniejsze w takich przypadkach miejsce - szpital. Straż Pożarna Zielona Góra

15.30

A tak wygląda park Tysiąclecia w Zielonej Górze po nocnym uderzeniu orkanu Eunice. Za materiał filmowy dziękujemy panu Januszowi:

14.05

Lubuskie. "Na obszarze powiatów występują porywy wiatru, lokalnie do 80 km/h. W najbliższych godzinach prognozowane jest dalsze stopniowe słabnięcie wiatru" - informuje IMGW.

13.18

Przerwa w dostawie prądu w Kostrzynie trwa już ponad 12 godzin. Prąd zanikł po północy z piątku na sobotę (18-19 lutego). Przed nielicznymi otwartymi sklepami w mieście tworzą się kolejki. Ludzie kupują m. in. wodę i suchy prowiant. Wielu martwi się, że zgromadzone w domowych lodówkach jedzenie będzie się nadawało tylko do wyrzucenia.

12.53

Cały Kostrzyn nad Odrą i okoliczne miejscowości w dalszym ciągu pozostaje bez prądu. Nie działają stacje paliw, w mieście otwartych jest tylko kilka sklepów. Część mieszkańców po zakupy i paliwo jeździ do Gorzowa. W mieście bardzo słabo działa sieć komórkowa, są olbrzymie problemy z dostępem do internetu.

12.30

Od 19.00 (18 lutego) do godziny 10.00 (19 lutego) lubuscy strażacy interweniowali ponad 760 razy - poinformował Dariusz Szymura, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

12.10

OSTRZEŻENIE IMGW

Wichura powoli zaczyna słabnąć, ale na zewnątrz wciąż jest bardzo niebezpiecznie. Do godziny 18.00 prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu.

12.05

Silny wiatr zerwał dach domu jednorodzinnego w Ciecierzycach.

12.01

11.54

Uwaga mieszkańcy Gorzowa! W związku z silnym wiatrem i niebezpieczeńśtwiem, jakie ze sobą niesie, cmentarz komunalny na ul. Żwirowej został zamknięty dla odwiedzających do odwołania.

11.30

Zielona Góra

  • Większość miasta ma już przywrócone dostawy prądu, wody i ciepła. Niestety są jescze miejsca, które będą musiały poczekać. Firma energetyczna robi wszystko co może aby przywrócić normalne dostawy. Problem jest duża ilość uszkodzeń oraz wiatr, który uniemożliwia naprawdę.
  • Pompownia na Wiśniowej już działa i podaje wodę na bloki przy Ptasiej, Wyszyńskiego i okoliczne. Prąd jest dostarczany co nie oznacza że wszystko jest już rozwiązane. To co jest teraz jest rozwiązaniem tymczasowym, które może również ulec awarii.
  • Uruchomiliśmy pompownie na Sulechowskiej. Niestety nje mamy informacji kiedy prąd zostanie załączony m. in. na oś. Przyjaźni i w tej części miasta.

11.00

  • Awarie linii energetycznych spowodowały, że w wielu miejscach na terenie województwa nie ma zasięgu telefonii komórkowej.
  • Numer alarmowy 112 działa nawet wtedy, kiedy jesteśmy poza zasięgiem.
  • W ciągu ostatnich 12 godzin operatorzy numeru 112 odebrali 1998 połączeń.
  • Od godziny 7.00 do 10.30 miało miejsce 785 połączeń z numerem alarmowym. 491 zgłoszeń wymagało interwencji z czego 323 dotyczyła interwencji straży pożarnej.

10.28

Orkan Eunice przechodzi przez woj. lubuskie:

  • Władysław Dajczak Wojewoda Lubuski zwołał pilne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Kryzysowego.
  • Straż pożarna dostarczyła zapas paliwa do agregatów prądotwórczych w szpitalach. W placówkach w Zielonej Górze i w Słubicach w nocy pojawił się kłopot z zasilaniem. Służby Wojewody są w ciągłym kontakcie z kierownikami podmiotów medycznych diagnozując bieżące potrzeby i wspomagając ich rozwiązanie. Pacjenci w szpitalach są bezpieczni.
  • Wojewoda pozostaje w stałym kontakcie z przedstawicielem Enea operator. Oddział Gorzów i Oddział Zielona Góra przekazały informację, że w chwili obecnej bez prądu jest 280 tys. odbiorców. Sytuacja jest dynamiczna i może zmieniać się z minuty na minutę. Pracują wszystkie brygady naprawcze Enei i Polskich Sieci Energetycznych.
  • Wojewoda jest w kontakcie z Państwową Strażą Pożarną, Policją i Wojskami Obrony Terytorialnej. Jednostki PSP w ciągu nocy podjęły 581 interwencji. W województwie uszkodzonych zostało 10 dachów w budynkach mieszkalnych i gospodarczych.
  • Aktualny komunikat pogodowy prognozuje, że do godz. 19.00 ma utrzymywać się silny wiatr. Obecnie wieje z prędkością około 80 km/h, a w najbliższych godzinach wiatr może osiągnąć wartości do 120 km/h.
  • W północnej części województwa ostrzeżenie meteorologiczne 3 stopnia obowiązuje do godz. 18.00, a w części południowej do godz. 17.00.
  • Prosimy pozostać w domu i nie wychodzić bez potrzeby. Prosimy również o monitorowanie pojawiających się komunikatów pogodowych.

9.43

9.39

Awarie w zielonogóskich marketach. Na Zaciszu tłum ludzi czeka w kolejkach do kas w Biedronce. Wprawdzie są obok jeszcze dwa markety. Ale Netto ma awarię kas, a w Intermarche można płacić tylko gotówką.

9.19

W Zielonej Górze na terenie Parku Tysiąclecia wiatr uszkodził dwa drzewa. Jedno zostało złamane, a drugie przewrócone - jego korzenie uszkodziły fragment ścieżki na terenie parku, a korona uderzyła w zaparkowany na pobliskim parkingu samochód osobowy.

Zielona Góra. W Parku Tysiąclecia wiatr przewrócił drzewo.
Zielona Góra. W Parku Tysiąclecia wiatr przewrócił drzewo. Czytelnik

9.19

Lubuska Państwowa Straż Pożarna organizuje transport dużych przewoźnych zbiorników z paliwem do Zielonej Góry. W Szpitalu Uniwersyteckim nie ma prądu, a zapasy paliwa się kończą. Dodatkowo 10 agregatów prądotwórczych. Agregaty pojadą z Międzyrzecza (5 agregatów) i Nowej Soli (5 agregatów).

9.13

W Zielonej Górze powoli wraca prąd. Sytuacja na drogach w mieście także się normuje, bowiem sygnalizacja świetlna zaczyna działać normalnie. Na drogach widać mniejszy ruch samochodowy. Co chwilę sychać jednak syreny służb alarmowych, która mają dziś pełne ręce roboty.

Orkan Eunice w Lubuskiem. Tysiące osób bez prądu. Zniszczone domy, połamane drzewa. Koszmarne skutki wichur w regionie

9.08

Obecnie na obszarze województwa obserwowane są porywy wiatru w wysokości do 80 km/h. W ciągu najbliższych godzin prognozowane są porywy wiatru do 120 km/h na północy województwa i do 115 km/h na południu. W godzinach popołudniowych porywy wiatru będą słabnąć - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

8.45

8.40

W chwili obecnej mapy pogodowe pokazują, że siła wiatru nie ustępuje. W okolicach Gorzowa Wielkopolskiego porywy przekraczają 110 km/h. Podobna sytuacja jest jednak w całym regionie lubuskim. Uważajcie na siebie i zostańcie w domach!

Orkan Eunice w Lubuskiem. Tysiące osób bez prądu. Zniszczone domy, połamane drzewa. Koszmarne skutki wichur w regionie
meteo.imgw.pl

8.10

W Zielonej Górze prądu może nie być co najmniej kilka godzin. "UWAGA!!! UWAGA!!! Blackout - brak prądu w całym mieście. Powiało i jest problem. Prądu może nie być przez co najmniej kilka godzin. Lepiej pozostać w domu. Agregaty w szpitalu działają. Numer alarmowy przyjmuje zgłoszenia. Sygnalizacja świetlna nie działa, sklepy i inne obiekty zamknięte. Służby pracują, strażacy usuwają zniszczenia i powalone drzewa. Ekipy pracują nad przywróceniem zasilania dla miasta" - informuje Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

8.06

Mieszkańcy woj. Lubuskiego zgłaszają ogromne problemy. Nie ma prądu, sieci komórkowej, ciepłej wody, ogrzewania. Cały czas z przerażeniem informują o niszczycielskiej sile wiatru, która od godzin nocnych sieje spustoszenie w zachodniej części Polski, w tym w woj. lubuskim.

7.58

Lubuska straż pożarna poifnormowała, że do godziny 6 rano (19 lutego) w całym regionie odnotowano ponad 400 interwencji związanych z orkanem Eunice. Wiatr łamał drzewa, zrywał linie energetyczne, uszkadzał samochody, domy...

7.45

Od północy w całym Kostrzynie nie ma prądu. Przestały działać telefony i zakłady pracy. Bardzo mocno wiało całą noc.

7.27

W Gorzowie przy ulicy półwiejskiej został zerwany dach z domu jednorodzinnego oraz zawalony wjazd na posesję. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

W Gorzowie przy ulicy półwiejskiej został zerwany dach z domu jednorodzinnego oraz zawalony wjazd na posesję. Na szczęście nikt nie ucierpiał.
W Gorzowie przy ulicy półwiejskiej został zerwany dach z domu jednorodzinnego oraz zawalony wjazd na posesję. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Materiały KM PSP GW

7.15

Od kilku godzin w niektórych miejscach Zielonej Góry brakuje prądu. Dotyczy to m.in. budynków na os. Braniborskim (najwyższy punkt w Winnym Grodzie), gdzie niszczycielska siła wiatru jest najbardziej odczuwalna. Podobna sytuacja spotkała innych mieszkańców naszego województwa. Wiatr łamie drzewa i zrywa linie energetyczne. Około 200 tys. osób w naszym regionie nie ma prądu.

5.35

Strefa bardzo silnych porywów wiatru wkracza do zachodniej Polski! W kolejnych godzinach przemieści się na wschód Polski - informują Lubuscy Łowcy Burz na FB.

Orkan Eunice w Lubuskiem. Tysiące osób bez prądu. Zniszczone domy, połamane drzewa. Koszmarne skutki wichur w regionie

23.55

Cześć Kostrzyna nad Odrą nie ma prądu. Czytelnicy donoszą o braku prądu m. in. na os. Słowiańskim, os. Leśnym, ul. Osiedlowej i Gorzowskiej. Nie wiadomo jak długo może potrwać usuwanie awarii.

23.09

Strażacy w powiecie krośnieńskim również mają pełne ręce roboty. Na chwilę obecną w związku z wichurą odnotowano 21 interwencji, z czego 15 dotyczyło powalonych drzew oraz 6 było związanych z uszkodzonymi dachami.

22.58

Strażacy z Kostrzyna nad Odrą otrzymują kolejne zgłoszenia. Na os. Leśnym zawalił się jeden z kominów. Na ul. Moniuszki połamane drzewo spadło na linię energetyczną i się zapaliło. Z kolei na ul. Piaskowej przewrócone przez wiatr drzewo runęło na chodnik i płot. Przed godziną 23 porywy wiatru w Kostrzynie nad Odrą dochodziło do 100 km/h.

22.57

Przed nami bardzo niebezpieczna noc z gwałtowną pogodą. Wiatr w trakcie wichur będzie osiągał nawet 120 km/h. Uważajcie na siebie i zostańcie w domach!

22.53

Strażacy z OSP Bogdaniec wyjacheli do powalonego drzewa w Stanowicach. Obecnie działają również przy uszkodzonym dachu w kilku miejscach w Bogdańcu.

22.30

W podgorzowskim Bogdańcu w jednym z domów silny wiatr zerwał z dachu część dachówek. Na miejsce wysłano strażaków.

22.15

Z prognoz wynika, że najgorsze dopiero przed nami. Najsilniejsze porywy wiatru mają występować około północy. Służby apelują, aby bez potrzeby nie wychodzić z domu. Należy usunąć też z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez wiatr. Zwracajmy też uwagę, gdzie parkujemy samochody. Nie powinny one stać w pobliży drzew.

W Stanowicach na całej szerokości jezdni leży powalone drzewo.
W Stanowicach na całej szerokości jezdni leży powalone drzewo. materiały strażaków

22.00

W Kamieniu Małym drzewo przewróciło się na drogę w rejonie kościoła. Zostały zerwane również sąsiadujące z drzewem kable. Mieszkańcy informują, że Jeżyki Jasieniec i Łupowo są bez prądu. W Gorzowie na ul. Dzieci Wrzesińskich ogromne drzewo przewróciło się na zaparkowane nieopodal samochody. Obecnie wiatr najmocniej wieje na północy województwa lubuskiego.

21.45

Zablokowana jest droga Nowe Biskupice - Kunowice. Silny wiatr powalił drzewo na drogę. Przejazd jest niemożliwy. Na miejscu pracują służby.

21.30

Strażacy dostali zgłoszenie do powalonego drzewa w rejonie dworca kolejowego w Kostrzynie nad Odrą. Kilkadziesiąt minut później drzewo zawaliło się na ul. Fabryczną, w rejonie "Kręgielni". Na miejsce wysłano dwa zastępy strażaków.

Orkan Eunice w Lubuskiem - PIERWSZE INFORMACJE

W nocy z piątku na sobotę (18-19 lutego) w nasz region uderzył orkan Eunice. Jak podaje IMGW wiatr w porywach osiąga nawet 120 km/h. Stosowne ostrzeżenie wydano dla wszystkich powiatów:[/b]

  • Silny wiatr drugiego stopnia w powiatach: krośnieńskim, nowosolskim, wschowskim, zielonogórskim, żagańskim, żarskim oraz Zielonej Górze.
  • Silny wiatr trzeciego stopnia w powiatach: gorzowskim, międzyrzeckim, słubickim, strzelecko-drezdeneckim, sulęcińskim, świebodzińskim oraz Gorzowie Wielkopolskim.

Mapa pogodowa na żywo - temperatura w Lubuskiem:

WAŻNE INFORMACJE:

  • słuchajmy prognoz pogody i komunikatów lokalnych mediów;
  • nie zapominajmy o zwierzętach, zwłaszcza tych przebywających na zewnątrz oraz o samochodach - nie należy parkować aut w pobliżu drzew, reklam, szyldów i słupów trakcji energetycznej;
  • w przypadku wystąpienia silnych porywów wiatru unikajmy przebywania na otwartej przestrzeni; najlepiej szukać schronienia w budynku;
  • pamiętajmy o zamknięciu okien i drzwi oraz jeżeli istnieje taka potrzeba, dodatkowym ich zabezpieczeniu;
  • z balkonu, tarasu, podwórka i obejścia usuń (lub zabezpiecz) przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez wiatr (donice, suszarki do prania, karmniki, meble itp.);
  • silny wiatr grozi zerwaniem linii wysokiego napięcia i brakiem dostaw prądu - warto mieć w domu świece za zapałkami, latarkę na dynamo lub na baterie, radio na baterie, zapasowe baterie i naładowany telefon komórkowy;
  • przebywając na zewnątrz, starajmy się nie stać pod drzewami, nie podchodźmy blisko budynków, nie zatrzymujmy się pod trakcjami elektrycznymi, szyldami, tablicami reklamowymi, rusztowaniami itp.;
  • nie parkujmy pojazdów w pobliżu drzew, rusztowań, stalowych konstrukcji, tablic reklamowych, trakcji elektrycznych;
  • podczas jazdy samochodem trzeba zachować szczególną ostrożność przy wyjeżdżaniu na otwartą przestrzeń z drogi osłoniętej ekranami, budynkami lub drzewami;
  • pamiętajmy również, że podczas silnego wiatru temperatura odczuwana przez człowieka jest o kilka stopni niższa niż ta, którą wskazuje termometr.
W czasie uderzenia orkanu Eunice istnieje ryzyko wystąpienia trąby powietrznej.

Orkan Eunice w Lubuskiem. Przed nami kolejne wichury i burze...

Telefony alarmowe:

  • 112 - ogólnopolski numer ratunkowy
  • 999 - Pogotowie Ratunkowe
  • 998 - Straż Pożarna
  • 997 - Policja

Zobacz wideo: Burza w styczniu nad Żarami:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Orkan Eunice w Lubuskiem. Tysiące osób bez prądu. Zniszczone domy, połamane drzewa. Koszmarne skutki wichur w regionie - Gazeta Lubuska

Wróć na i.pl Portal i.pl