Parlament Europejski o prześladowaniach chrześcijan. Wśród przeciwników debaty europarlamentarzyści z Polski

Andrzej Grochal
©agafapaperiapunta/123RF.COM
Ponad 300 mln chrześcijan na całym świecie cierpi z powodu prześladowań w co najmniej 50 krajach na świecie – wynika z informacji opublikowanych przez organizację Open Doors, która zajmuje się pomocą dla prześladowanych. W środę problemem prześladowań chrześcijan zajmie się Parlament Europejski na wniosek eurodeputowanych z ugrupowania Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Wcześniejsze wnioski o debatę na ten temat zostały odrzucone m.in. głosami Janiny Ochojskiej, Sylwii Spurek, Roberta Biedronia, Łukasza Kohuta czy Leszka Millera.

Wniosek o debatę w sprawie prześladowań został wniesiony po masakrze w jednym z nigeryjskich kościołów. W ostatnią niedzielę uzbrojeni napastnicy wdarli się do chrześcijańskiej świątyni w stanie Ondo na południowym zachodzie kraju i otworzyli ogień do zgromadzonych wiernych. Według doniesień w strzelaninie zginęło co najmniej 50 osób.

Nie jest to odosobniony przypadek prześladowań chrześcijan w tym kraju. Wcześniej, w połowie maja, świat obiegła wiadomości o okrutnej śmierci chrześcijańskiej studentki, Debory Samuel, która – oskarżona o bluźnierstwo przeciwko Mahometowi – została ukamienowana, a następnie spalona.

Parlament Europejski o prześladowaniach chrześcijan. Wśród przeciwników debaty europarlamentarzyści z Polski
Infografika Agnieszka Kowalko

To właśnie po tym morderstwie europarlament miał zająć się sprawą prześladowań chrześcijan. Jednak wówczas wniosek w tej sprawie przepadł m.in. przez głosy eurodeputowanych z Polski - Janiny Ochojskiej, Sylwii Spurek, Roberta Biedronia, Łukasza Kohuta czy Leszka Millera. Redakcji Polska Times, mimo prób, nie udało się uzyskać komentarza w tej sprawie od jednego z liderów Nowej Lewicy i europosła, Roberta Biedronia.

Kolejny wniosek o debatę złożony przez eurodeputowanych z ugrupowania Europejskich Konserwatystów i Reformatorów uzyskał poparcie większości i problem trafi pod obrady mimo wcześniejszego sprzeciwu grupy posłów z Polski.

Problem prześladowań chrześcijan nie dotyczy wyłącznie Nigerii. Na całym świecie ponad 300 mln wyznawców Jezusa cierpi z powodu nietolerancji i dyskryminacji. Do państw o najwyższym stopniu prześladowań należą również Korea Północna, Afganistan, Somalia, Pakistan, Iran, Arabia Saudyjska, czy Indie. Jednym z istotniejszych źródeł prześladowań na całym świecie jest islamski ekstremizm.

Parlament Europejski o prześladowaniach chrześcijan. Wśród przeciwników debaty europarlamentarzyści z Polski
Infografika Agnieszka Kowalko

Źródło: Open Doors, TVP Info, Daily Post

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl