Piłkarze ręczni AGH w Krakowie ze srebrem akademickich mistrzostw Polski w Opolu

Jerzy Filipiuk
Akademickie mistrzostwa Polski w piłce ręcznej w Opolu
Akademickie mistrzostwa Polski w piłce ręcznej w Opolu Arkadiusz Modliński
W Opolu odbyły się akademickie mistrzostwa Polski w piłce ręcznej. Z trzech krakowskich drużyn, które uczetniczyły w tej imprezie, najlepiej spisała się męska ekipa Akademii Górniczo-Hutniczej, która zdobyła srebrny medal. Ponadto żeński zespół Akademii Wychowania Fizycznego zajął ósme, a męski dziewiąte miejsce.

Broniąca tytułu mistrza kraju męska drużyna AGH Kraków w ćwierćfinale pokonała Uniwersytet Rzeszowski 34:16, w półfinale wygrała z Politechniką Warszawską 25:18, a w finale uległa Politechnice Opolskiej 16:25. W spotkaniu o trzecie miejsce Politechnika Warszawska pokonała Unwersytet Warszawski 26:20. Piotr Sadowicz (AGH Kraków) został uznany za najlepszego bramkarza AMP.

– To były fantastyczne zawody. Przed turniejem byliśmy w gronie faworytów, ale trzeba było wyjść na finał i go wygrać. AGH Kraków pokazała charakter, że na pewno jest czołową drużyną w Polsce. Ten medal to super uczucie – powiedział Mateusz Morawski z Politechniki Opolskiej.

Zawodniczki AWF Kraków w ćwierćfinale przegrały z AWF Warszawa 12:31, w meczu o miejsca 5-8 uległy Uniwersytetowi Rzeszowskiemu 14:27, a w spotkaniu o siódmą lokatę Śląskiemu Uniwersytowi Medycznemu w Katowicach 15:19. W finale Uniwersytet Gdański wygrał z AWF Katowice 23:18, a w meczu o brąz AWF Warszawa pokonał Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie 22:20.