Jacek Czaplewski
Anomalia w Zabrzu. Miedź rozniosła Górnik nie tracąc nawet bramki
Anomalia w Zabrzu. Miedź rozniosła Górnik nie tracąc nawet bramki PAP, Tomasz Wiktor
PKO Ekstraklasa. Miedź Legnica żałuje, że runda dobiegła dla niej końca. Po domowym przełamaniu ze Śląskiem Wrocław tym razem wygrała na wyjeździe. W Zabrzu pokonała Górnik aż 3:0. Mimo serii przezimuje na ostatnim miejscu.

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Miedź Legnica 0:3
Widowisko przy Roosevelta obejrzało 15 723 osób, ale tylko sektor gości miał powody do radości. Miedź załatwiła sprawę przed zmianą stron, co jeszcze lepiej świadczy o wyczynie. Coś w tej drużynie rzeczywiście drgnęło, a zapowiedziała to już druga połowa przegranego spotkania z Widzewem Łódź, w którym zadebiutował trener Grzegorz Mokry.

O wygranej nad Górnikiem zaważyła przede wszystkim końcówka pierwszej odsłony. Najpierw zaskoczył Luciano Narsingh. Holender z przeszłością w PSV czy Swansea jednym ruchem wkręcił w murawę dwóch obrońców, po czym oddał precyzyjny strzał. Sześć minut później, czyli w 40 minucie było już 2:0 dla Miedzi. Niepilnowany na długim słupku Szymon Matuszek, nomen omen były ważny zawodnik Górnika, dorzucił gola po uderzeniu głową.

Niby Górnik próbował wrócić do gry, ale nic nie wskórał. Za to Miedź w 73 minucie ustaliła wynik. Po składnej akcji zespołu i wystawieniu piłki przez Olafa Kobackiego do siatki płaskim strzałem trafił Chuca.

W dwóch ostatnich kolejkach tego roku Miedź ugrała połowę swojej dorobku. Strata do bezpiecznego miejsca stopniała więc znacząco. Górnik chociaż wygrał w Szczecinie to opadł z Pucharu Polski, a dzisiaj przegrał jeszcze w lidze, przez co plasuje się w drugiej ósemce.

Oceny piłkarzy po meczu Górnik Zabrze – Miedź Legnica(w skali 1-6):

Górnik Zabrze

• Daniel Bielica – 3
  • Kryspin Szcześniak – 3
  • Emil Bergström – 2
  • Richard Jensen – 3 (65’ Aleksander Paluszek – 3)
  • Norbert Wojtuszek – 2 (57’ Robert Dadok – 3)
  • Jean Jules Mvondo – 2
  • Dani Pacheco – 3 (85’ Mateusz Cholewiak – bez oceny)
  • Erik Janża – 3
  • Szymon Włodarczyk – 2 (57’ Piotr Krawczyk – 2)
  • Lukas Podolski – 3 (85’ Blaz Vrhovec – bez oceny)