Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/Marian Zubrzycki
Wisła Płock po przerwie zimowej prezentowała się fatalnie - pięć spotkań, pięć przegranych. Dzisiejsza wygrana 1:0 z Wartą Poznań jest przełamaniem dla podopiecznych Pavola Stano. Bramkę dla ekipy gospodarzy strzelił Mateusz Szwoch.

Wisła Płock - Warta Poznań 1:0 (0:0)

Na dogodne sytuacje musieliśmy czekać do 26. minuty. Dobre dośrodkowanie z prawej strony na dalszy słupek, gdzie do główki wyskoczył Rafał Wolski. Ten książkowo uderzył piłkę głową "tam, skąd przyszła". Futbolówka lobem zmierzała w stronę bramki, ale sprzed linii bramkowej wybił ją Robert Ivanov!

Kilka minut przed przerwą to Warta miała okazję, żeby wyjść na prowadzenie. Maciej Żurawski wbiegł w "szesnastkę" do prostopadłego podania i naciskany przez Steve'a Kapuadiego chciał uderzyć obok wychodzącego z bramki Krzysztofa Kamińskiego. Nie zdołał sfinalizować akcji w ten sposób!

Pierwsz bramka w meczu padła w 54. minucie. Dominik Furman wyłuskał piłkę ok. 35 metrów od bramki (poradził sobie z Konradem Matuszewskim) i od razu podał prostopadle do niepilnowanego Mateusza Szwocha! Ten ze stoickim spokojem uderzył do siatki między nogami Adriana Lisa!

W 61. minucie Niilo Maenpaa z impetem "wparował" w przeciwnika i sędzia Karol Arys nie miał wątpliwości jaką wymierzyć karę! Czerwona kartka dla piłkarza Warty Poznań.

W 77. minucie bramkarz Wisły popełnił fatalny błąd. Krzysztof Kamiński daleko ustawiony od bramki dostał piłkę, po czym zagrał za lekko na lewą stronę. Do futbolówki dopadł Robert Ivanov, który uderzył bez przyjęcia i obił poprzeczkę!

W 90. minucie Warta mogła wyrównać. Jakub Kiełb uruchomił prostopadłym podaniem Stefana Savicia, który biegł z piłkę w stronę pola karnego! W narożniku pola bramkowego "położył" rywala, i zagrał piętką do Jakuba Kiełba, który z ostrego kąta huknął nad bramką!