Jacek Czaplewski
PKO Ekstraklasa. Wyjątkowo w środę zagrali kandydaci na nowego mistrza Polski. W zaległym meczu 6. kolejki Raków Częstochowa pokonał u siebie Pogoń Szczecin 1:0. W drugiej połowie jedynego gola strzelił wprowadzony Mateusz Wdowiak.

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 1:0

Dzięki wygranej Raków dogonił w punktach trzecią dotąd Pogoń. Zespół Marka Papszuna ma jeszcze jedno zaległe spotkanie do rozegrania. Potencjalnie więc może zrównać się nawet z liderującą Wisłą Płock.

W meczach Rakowa z Pogoni zazwyczaj decydują niuanse i tak było dzisiaj. Kluczem do sukcesu okazało się wprowadzenie Wdowiaka. Pomocnik ożywił grę w ofensywie, aż w końcu w 55 minucie zwieńczył głową dośrodkowanie od Bartosza Nowaka.

Bez wątpienia Raków stworzył więcej klarownych sytuacji. Miał co robić Dante Stipica, który przed przerwą zatrzymał Vladislavsa Gutkovskisa, a po utracie bramki zapobiegł kolejnej, gdy groźnie uderzał rozochocony Wdowiak.

- Pierwsza połowa była wyrównana. Nie graliśmy tak ja sobie założyliśmy, nie mieliśmy timingu, niektórzy zawodnicy nie byli dobrze nastawieni, wystarczająco agresywni. W drugiej połowie nie postawiliśmy złudzeń, kto był lepszy. Strzeliliśmy jednego gola, mogliśmy więcej. Mecz był pod kontrolą. To w mojej ocenie zasłużone zwycięstwo - podkreślił trener Rakowa, Marek Papszun.

Oceny piłkarzy po meczu Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin (w skali 1-6):