Jacek Czaplewski
Piast - Raków 0:1
Piast - Raków 0:1 Karina Trojok
PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa został właśnie nowym liderem tabeli. W zaległym meczu 2. kolejki pokonał Piasta Gliwice 1:0. W setnej minucie jedyną bramkę - już po doliczonym czasie - zdobył Fran Tudor.

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Raków Częstochowa 0:1
Raków uzbierał o dwa punkty więcej od drugiej Pogoni Szczecin i trzeciej Legii Warszawa. Ma też zdecydowanie lepszy bilans bramkowy.

W końcówce niewdzięcznego meczu Raków domagał się odgwizdania jedenastki. Stratos Svarnas rzeczywiście został zaatakowany przez Ariela Mosóra, natomiast sędzia Krzysztof Jakubik uznał, że wejście nie kwalifikowało się na karnego - tym bardziej że nastąpiło już po niecelnym strzale Greka:

Choć Raków jest na szczycie, a Piast tuż nad kreską to na boisku nie było widać znaczącej różnicy. Zespół Waldemara Fornalika potrafił zagrozić mimo absencji Damiana Kądziora i Kamila Wilczka. Klarowne sytuacje mieli choćby Grzegorz Tomasiewicz czy Michał Chrapek próbujący strzału w okienko.

Gdy sędzia zerkał już na zegarek, by zakończyć spotkanie Jakub Czerwiński dopuścił się faulu. - To piłka meczowa - przepowiadał w Canal+ Kamil Kosowski. I się nie pomylił. Po zamieszaniu zwycięskiego gola dla Rakowa strzelił wahadłowy Fran Tudor, wykorzystując wpadkę Alberto Torila.

W poniedziałek Raków po raz pierwszy w sezonie spróbuje obronić pozycję lidera. Jego rywalem będzie przedostatnia Miedź Legnica.

Oceny piłkarzy po meczu Piast Gliwice - Raków Częstochowa (w skali 1-6):