Jacek Czaplewski
PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź przynajmniej do sobotniego popołudnia pozostanie wiceliderem tabeli. U siebie beniaminek pokonał innego beniaminka, Miedź Legnica 1:0. Debiut w tej drużynie trenera Grzegorza Mokrego "zepsuł" Bartłomiej Pawłowski, zdobywając jedyną bramkę.

PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź - Miedź Legnica 1:0
Widzew nie potrzebował wiele czasu, żeby złamać obronę Miedzi. Stało się to już w 8 minucie. Nieatakowany Bartłomiej Pawłowski oddał strzał z okolicy 25 metra. Uderzył najgorzej dla bramkarza, bo piłka skozłowała tuż przed linią bramkową, utrudniając interwencję. To piąte trafienie Pawłowskiego w sezonie. Żaden inny piłkarz Widzewa nie uzbierał więcej.

Przed przerwą zespół Janusza Niedźwiedzia wykreował jeszcze trzy sytuacje bramkowe, ale po żadnej piłka nie zatrzepotała w siatce. Kiepsko zachowali się Ernest Terpiłowski (dwukrotnie) i Mato Milos. To miało się prawo zemścić, gdy w załączonej na obrazku akcji Serafin Szota musiał wybijać sprzed linii. Obrońca zaliczył świetny występ okraszony zresztą asystą.

W drugiej połowie przewaga Widzewa również rzucała się w oczy, choć już nie tak bardzo. Na drodze Pawłowskiego (strzał bezpośrednio z wolnego) i Dominika Kuna wyrósł Paweł Lenarcik, broniąc najgroźniejsze celne próby.

Miedź też ma czego żałować. Grała odważnie, dochodziła do sytuacji. Wiele zamętu wprowadziła zwłaszcza w końcówce. Szczęście nie dopisało jednak Chuce ani Angelowi Henriquezowi.

Seria Widzewa w lidze to sześć meczów bez porażki (pięć zwycięstw i remis). Miedź nie wygrała od siedmiu. Z ledwie sześcioma punktami zamyka stawkę i na dziś jest głównym kandydatem do spadku.

Oceny piłkarzy po meczu Widzew Łódź - Miedź Legnica (w skali 1-6):