W prezentacji wzięli udział przedstawiciele Poczty Polskiej na czele z prezesem Krzysztofem Falkowskim oraz wiceminister Andrzej Śliwka z resortu Aktywów Państwowych i poseł Leonard Krasulski (PiS).
- To wspaniałą promocja inwestycji, miasta i regionu. Poczta Polska po raz kolejny pokazała, że upamiętnia wszystkie ważne dla naszego kraju wydarzenia - powiedział wiceminister Andrzej Śliwka.
Przedstawiciel rządu zauważył, że podziękowania należą się jednak przede wszystkim tym, dzięki którym do przekopu Mierzei Wiślanej doszło. Jak przypomniał, o inwestycję tę walczył poseł Leonard Krasulski, którego wspierał prezes PiS Jarosław Kaczyński dla którego była ona jednym z priorytetów rządu Zjednoczonej Prawicy.
- Przekop Mierzei Wiślanej jest już ukończony. Zbliżają się też do finiszu pozostałe etapy inwestycji otwierającej Elbląg i region na Bałtyk. Liczę, że gdy miasto stanie się czwartym portem Rzeczypospolitej, Poczta Polska odpowiednio to upamiętni - dodał wiceminister Andrzej Śliwka.
O tym iż tak się stanie zapewnił prezes Krzysztof Falkowski.
- Poczty Polskiej nie zabraknie przy tym ważnym wydarzeniu. Postawiliśmy sobie za jedno z zadań upamiętnianie ważnych wydarzeń oraz obiektów w dziejach naszej Ojczyzny. Temu ma służyć m.in seria "Utracone Skarby Architektury", w której ostatnio przypomnieliśmy Pałac Saski - powiedział prezes Poczty Polskiej.
Prezes Krzysztof Falkowski wyraził nadzieję, że wydany właśnie znaczek pocztowy poświęcony przekopowi Mierzei trafi do każdego polskiego domu, do każdej polskiej rodziny.
Wszystko o znaczku z przekopem
- autor projektu: Poczta Polska S.A.
- wartość: 60 gr
- nakład: 5 000 000 szt., powtarzalny
- technika druku: rotograwiura
- format znaczka: 31,25 x 25,5 mm
- papier: fluorescencyjny
- arkusz sprzedażny: 100 znaczków
- data wprowadzenia do obiegu: 17 września 2022.
Poczta Polska wydała znaczek z okazji otwarcia przekopu Mier...
