Za przykład takich globalnych osiągnięć można podać karierę Mirosława Zielińskiego, Prezydenta ds. Nauki i Innowacji, Andrzeja Dąbrowskiego, Prezesa Zarządu Philip Morris w Meksyku oraz Aleksandra Grzesiaka, Wiceprezydenta Marki ds. Sprzedaży Detalicznej i Internetowej czy Aleksandry Samulewicz, Wiceprezydent ds. Produktów o Potencjale Obniżonej Szkodliwości na region UE.
Sam Jacek Olczak, w koncernie od 25 lat, był pierwszym polskim szefem Philip Morris Polska, potem kierował spółkami w Niemczech i Austrii oraz Rumunii. Od 2009 r. był Prezesem na Unię Europejską, a od 2012 r. Dyrektorem Zarządzającym ds. Finansowych globalnego PMI. Teraz odpowiada za realizację globalnej strategii PMI, obejmującej m.in. nowatorskie produkty z potencjałem obniżonego ryzyka, w których tytoń jest podgrzewany (np. IQOS), ale też wyroby tradycyjne.
- Jacek jest ceniony za swoją niezwykłą inteligencję i umiejętności przywódcze. Przez całą swoją karierę zawsze osiągał ponadprzeciętne wyniki z zachowaniem wysokich standardów. Prezentuje najwyższy poziom przedsiębiorczości i kreatywności. Do nowych, złożonych wyzwań podchodzi z entuzjazmem i pasją – mówi André Calantzopoulos, Dyrektor Generalny PMI.
- Jacek jest ceniony za swoją niezwykłą inteligencję i umiejętności przywódcze. Przez całą swoją karierę zawsze osiągał ponadprzeciętne wyniki z zachowaniem wysokich standardów. Prezentuje najwyższy poziom przedsiębiorczości i kreatywności. Do nowych, złożonych wyzwań podchodzi z entuzjazmem i pasją – mówi André Calantzopoulos, Dyrektor Generalny PMI.
Świat bez dymu
PMI przechodzi największą transformację nie tylko w historii firmy, ale również całej branży. Jej celem jest zbudowanie przyszłości bez dymu tytoniowego, również w Polsce. Najbardziej zaawansowanym produktem alternatywnym PMI jest IQOS, który elektronicznie podgrzewa tytoń.
- Nasze portfolio produktów bezdymnych zawiera również e-papierosy oraz inne technologie wytwarzające aerozol z nikotyną, w których nie dochodzi do procesu spalania – mówi Adam Suchenek, rzecznik PMP.
System IQOS, dostępny również w Polsce, podgrzewa tytoń w temperaturze ok. 300 stopni Celsjusza, bez spalania go, wytwarzając aerozol, który ma średnio 90 procent mniej szkodliwych substancji – poza nikotyną – niż dym papierosowy. Ponadto, IQOS nie wytwarza dymu ani popiołu, lecz aerozol, który ma o wiele mniej intensywny zapach niż dym z papierosów. Każdego dnia ok. 10 tysięcy kolejnych palaczy na świecie rezygnuje z tradycyjnych wyrobów tytoniowych na rzecz IQOS.
Badania nad tym produktem prowadzone były również w Ośrodku Badań Klinicznych w Kajetanach oraz Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. Polscy naukowcy zrealizowali nowatorskie w skali świata badanie wpływu aerozolu wytwarzanego przez IQOS na mitochondria komórek nabłonka oskrzeli. Philip Morris International przeprowadził także kilka projektów badawczych we współpracy z Politechniką Warszawską.
Potęga eksportu
Philip Morris Polska jest największą firmą tytoniową w naszym kraju, z udziałem w rynku sprzedaży papierosów wynoszącym ok. 42 proc. oraz jednym z największych pracodawców. Na terenie całej polski zatrudnia ok. 4000 osób. W skład grupy wchodzi spółka odpowiadająca za sprzedaż, marketing i dystrybucję produktów, nowoczesne centrum produkcyjne, firma odpowiedzialna za kontraktowanie i skup liści tytoniu oraz Europejskie Centrum Usług Wspólnych w Krakowie.
Fabryka w Krakowie jest największym centrum produkcyjnym PMI w Europie i jednym z najnowocześniejszych i największych na świecie. Obecnie ok. 70 proc. produkcji krakowskiej fabryki trafia na eksport i jest sprzedawana na ponad 60 rynkach świata.
Do tej pory koncern zainwestował w Polsce ponad 700 mln USD.
ZOBACZ KONIECZNIE:
