Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 podjęły decyzję. Wystartują razem w wyborach parlamentarnych 2023

Adam Kielar
Adam Kielar
Wideo
od 16 lat
To, o czym spekulowano od dawna, w czwartek, 27 kwietnia stało się faktem. Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 wystartują razem w najbliższych wyborach parlamentarnych. Ogłosili to liderzy obydwu ugrupowań – Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) oraz Szymon Hołownia (PL 2050).

Polska 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe razem w wyborach 2023

– My Polska 2050, podjęliśmy razem z Polskim Stronnictwem Ludowym decyzję o wspólnym starcie w wyborach parlamentarnych 2023 – ogłosił Szymon Hołownia.

– Drodzy państwo, dziś jest naprawdę dobry dzień. Dwa ugrupowania demokratycznej opozycji zdecydowały, że to jest ten moment, w którym trzeba razem wkroczyć na wspólną drogę, zbudować coś, o co tylu ludzi, Polaków i wyborców pytało i prosiło nas – by zbudować trzecią drogę w polityce – powiedział lider Polski 2050.

Jak dodał, umowę w tej sprawie zatwierdził zarząd jego ugrupowania oraz Naczelny Komitet Wykonawczy PSL.

– Mówi ona, że powołamy koalicyjny komitet wyborczy, precyzuje, jakie wartości przyświecają nam, kiedy decydujemy się na tę współpracę, jakie punkty wypracowanego wspólnie porozumienia programowego chcemy obiecać Polakom i które zamierzamy zrealizować mimo wszystkich różnic, jakie nas dzielą – mówił Hołownia.

Będzie koalicja wyborcza PSL - Polska 2050

Porozumienie zawiera także informacje o tym, jak partie podzielą się kosztami, subwencją oraz jakie kroki zostaną podjęte, aby formalnie powstała koalicja. Umowa ma być opublikowana w internecie.

– Lepsza Polska jest możliwa, wykonaliśmy zobowiązanie, które wyborcy stawiają wobec partii demokratycznych – powiedział na konferencji prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Podziękował on Polsce 2050 oraz Szymonowi Hołowni za zaufanie i „dobre rozmowy”.

– Żeby coś było wielkiego, musi być dobrze przygotowane. Mamy plan dla uczciwej, lepszej Polski, przedsiębiorczej, gospodarnej, dla docenienia ciężkiej pracy wszystkich, którzy marzą o zmianie w najbliższych wyborach – dodał szef ludowców.

Jak podkreślił Kosiniak-Kamysz, celem obydwu ugrupowań jest zwycięstwo wyborcze.

– To połączenie dwóch środowisk politycznych – młodego ruchu i bardzo doświadczonej formacji, ugrupowań, które wyrastają z różnych korzeni, ale mają wspólne ideały i chcą razem iść razem nie po to, by budować swoją pozycję (...) Chcemy wygrać te wybory i zrobimy wszystko, by te wybory wygrać, mamy plan jak te wybory wygrać – zaznaczył lider PSL.

Polecjaka Google News - Portal i.pl

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl