Restaurator Paweł Golema został oskarżony o udzielanie łapówek, którymi były m.in darmowe posiłki i napoje w trakcie zorganizowanego przyjęcia o wartości nie mniejszej niż 1 tys. zł, a także udzielenie obietnicy otrzymania korzyści majątkowej w postaci urządzenia elektronicznego i-Phone 4S, o wartości co najmniej 2tys. zł
- Jednocześnie ustalono, że w zamian za udzielane korzyści majątkowe i obietnice ich udzielenia osoby pełniące funkcje publiczne tj. inspektorzy Kontroli Skarbowej w Szczecinie i pracownik Urzędu Kontroli Skarbowej w Szczecinie, przekazywali oskarżonym informacje objęte tajemnicą skarbową, a dotyczące wariantów dalszego postępowania w ramach kontroli prowadzonej wobec oskarżonego Dominika G., a także sporządzali nieprawdziwe dokumenty mające doprowadzić do uniknięcia przez udzielających tych korzyści przedsiębiorców odpowiedzialności karno-skarbowej i doprowadzenia do przedawnienia ich zobowiązań podatkowych. Nadto pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie w zamian za udzieloną korzyść majątkową informował o planowanej kontroli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, która miała być przeprowadzona w lokalu gastronomicznym należącym do oskarżonego Dominika G. pomimo, że taka kontrola powinna była odbyć się bez uprzedzenia - wyjaśnia prok. Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.
Krzysztofowi K. zarzucono popełnienie dwóch przestępstw związanych z udzieleniem korzyści majątkowej inspektorom Kontroli Skarbowej w Szczecinie i pracownikowi Urzędu Kontroli Skarbowej w Szczecinie, w zamian za zachowania stanowiące naruszenie przepisów prawa, które polegały na wydawania materiałów z prowadzonego przeciwko Krzysztofowi K. w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Szczecinie postępowania karnego skarbowego i wskazywaniu jemu zamierzeń inspektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Szczecinie prowadzącego to postępowanie, celem umożliwienia Krzysztofowi K. uniknięcia odpowiedzialności karno-skarbowej i ustalenia w ramach postępowań kontrolnych właściwego zobowiązania podatkowego.
Właścicielowi zakładu jubilerskiego, Jackowi T. zarzucono popełnienie jednego przestępstwa, które polegało na udzieleniu Inspektorowi Kontroli Skarbowej w Szczecinie, korzyści majątkowej w postaci zegarka o wartości co najmniej 2 tys. zł oraz obietnicy udzielenia takiej korzyści majątkowej pracownikowi Urzędu Kontroli Skarbowej w Szczecinie, w zamian za co funkcjonariusze ci ujawniali informacje objęte tajemnicą skarbową oraz sporządzali nieprawdziwe dokumenty, w tym deklaracje podatkowe, umożliwiające oskarżonemu Jackowi T. przedstawienie nieprawdziwych danych podatkowych odnośnie działalności gospodarczej.
Za zarzucane podejrzanym czyny grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Zobacz także: CBA: Korupcja w Elektrowni Szczecin. 12 zatrzymanych
Polecamy na gs24.pl:
- Czy Materla pracował dla bossów Pruszkowa? Tak twierdzi "Masa"
- Hipokrates 2017 – kandydaci ze Szczecina i powiatu polickiego
- Goleniowski rekord. Kobieta miała 11 promili alkoholu we krwi
- Codziennie rano czekał aż przyjdą po niego antyterroryści
- Szczecinianin zatrzymany za podwójne zabójstwo w Niemczech [WIDEO]
Najdroższe domy na sprzedaż w Szczecinie [zdjęcia]
Wielkie otwarcie największego TK Maxx w Polsce [zdjęcia, wideo]