PŚ i ME w bobslejach. Zwycięstwo Amerykanek, złote medale Niemek i Brytyjczyków

Piotr Olkowicz
Mistrzynie Europy Laura Nolte i Neele Schuten na trasie w Altenbergu
Mistrzynie Europy Laura Nolte i Neele Schuten na trasie w Altenbergu IMAGO/Steffen Proessdorf/Imago Sport and News/East News
Amerykańskie bobsleistki Kaillie Humphries i Kaysha Love wygrały zawody Pucharu Świata w Altenbergu. Drugie miejsce w dwójkach kobiet zajęły Niemki Laura Nolte i Neele Schuten, które zdobyły złoty medal mistrzostw Europy. W czwórkach mężczyzn triumfowali Brytyjczycy.

Amerykanki uzyskały czas 1.53,79 i o 0,02 s wyprzedziły Nolte i Schuten. Trzecie miejsce ze stratą 0,57 zajęły Szwajcarki Melainie Hasler i Nadja Pasternack, które wywalczyły srebrny medal ME. Brąz przypadł Kim Kalicki i Anabel Galander z Niemiec.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Kalicki - jej dwójka zdobyła 1252 pkt. Druga jest inna Niemka Nolte - 1247, A trzecia Amerykanka Humphries - 1242.

Rywalizację w czwórkach mężczyzn czasem 1.49,32 wygrali Brad Hall, Taylor Lawrence, Arran Gulliver i Greg Cackett z Wielkiej Brytanii. Srebro zdobyli Francesco Friedrich, Thorsten Margis, Felix Straub i Candy Bauer z Niemiec, którzy byli wolniejsi o 0,09 s. Trzecie miejsce przypadło Szwajcarom. Michael Vogt, Sandro Michel, Alain Knuser i Cyril Bieri przegrali z Brytyjczykami o 0,22 s. W tej konkurencji skład podium PŚ i ME był identyczny.

Liderem Pucharu Świata z dorobkiem 1287 pkt jest Brytyjczyk Hall. Tyle samo punktów ma Friedrich, a trzeci jest inny Niemiec Johannes Lochner - 1170.