OPRAC.:
Piotr Rzepecki
screen epsn+
Puchar Ligi Angielskiej. Piłkarze Manchesteru United wygrali na wyjeździe z Nottingham Forest 3:0 w pierwszym meczu półfinału Pucharu Ligi w Anglii. Rewanż w Manchesterze zaplanowano na 1 lutego.

"Czerwone Diabły" jedną nogą w finale. Pogrom w West Bridgford

Od pierwszych sekund podopieczni Erika ten Haga próbowali zdominować rywali. Odważna gra piłkarzy z Old Trafford została nagrodzona w 6. minucie, kiedy to padła bramka otwierająca wynik. Gola dla MU zdobył reprezentant Anglii Marcus Rashford. Napastnik zdecydował się na daleki rajd, a jego uderzenie zaskoczyło bramkarza Nottingham Forest.

Drugie trafienie dla gości zanotował tuż przed przerwą Wout Weghorst, dla którego była to pierwsza bramka w barwach Manchesteru. Holender wykazał się dobrym instynktem strzeleckim, gdyż dobił piłkę po niezbyt pewnej interwencji Walijczyka Wayne Hennesseya.

Wynik ustalił Portugalczyk Bruno Fernandes minutę przed końcem regulaminowego czasu gry.

Dzień wcześniej Southampton, w którego barwach kilka minut rozegrał Jan Bednarek, przegrał u siebie w pierwszym meczu z Newcastle United 0:1. Rewanż 31 stycznia.

Z rozgrywek odpadli m.in. broniący trofeum Liverpool oraz mistrz Anglii Manchester City.

Finał rozegrany zostanie 26 lutego na londyńskim stadionie Wembley. (PAP)

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Fachowcy i bukmacherzy zgodnie przyznają, że na wiosnę o mistrza Polski zawalczą cztery drużyny: prowadzący Raków, goniąca Legia z Pogonią oraz broniący tytułu Lech. Sprawdzamy, jak prezentują się potencjalnie najmocniejsze jedenastki tych zespołów.

Składy drużyn walczących o mistrzostwo Polski. Który najsiln...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0