Reforma edukacji we Wrocławiu. Zobacz, jak zmieni się sieć szkół na północy miasta

Redakcja
Szkoła Podstawowa nr 98 przy ul. Sycowskiej 22 a
Szkoła Podstawowa nr 98 przy ul. Sycowskiej 22 a Andżelika Borodycz
Które szkoły z Wrocławia przestaną istnieć? Gdzie pojawią się nowe? W kolejnych odcinkach prezentujemy założenia zbliżającej się reformy edukacji we Wrocławiu. Dziś zaglądamy na osiedla Pawłowice-Kłokoczyce, Zakrzów, Psie Pole-Północ, Psie Pole- Południe-Kiełczów, Zgorzelisko.

Do tej pory w rejonie: Pawłowice-Kłokoczyce, Zakrzów, Psie Pole-Północ, Psie Pole- Południe-Kiełczów, Zgorzelisko funkcjonowały cztery szkoły podstawowe i dwa gimnazja. We wrocławskim magistracie zdecydowano, że jedno gimnazjum zostanie włączone do podstawówki, a drugie będzie przekształcone w 8-letnią szkołę podstawową.
Gimnazjum nr 2 przy ul. Gorlickiej 25 zostanie przekształcone w Szkołę Podstawową nr 6.

- Od 1 września 2017 r. w szkole tej będą także kontynuować naukę uczniowie klas II i III Gimnazjum nr 2. Wyznaczono dla tej szkoły nowy obwód. Placówka docelowo dysponować będzie 350 miejscami edukacyjnymi - informuje Ewa Monastyrska, dyrektor wydziału w departamencie edukacji wrocławskiego magistratu. Granicami obwodu szkoły będą: rzeka Widawa oraz ulice Szewczenki i Krzywoustego.

Gimnazjum nr 11 przy ul. Wilanowskiej 31 zostanie włączone do Szkoły Podstawowej nr 44. Większych problemów logistycznych nie powinno być, ponieważ obie placówki znajdują się w jednym budynku i w tym momencie tworzą Zespól Szkół nr 10.

- Szkoła docelowo dysponować będzie dodatkowo 400 miejscami edukacyjnymi - informuje Ewa Monastyrska.

Zmieniono obwód Szkoły Podstawowej nr 10, znajdującej się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Inflanckiej 13. Obwód placówki określają ulice: Szewczenki, al. Jana III Sobieskiego i Mirkowska.

W tym rejonie znajdują się jeszcze: Szkoła Podstawowa nr 39 przy ul. Przedwiośnie 47 i Szkoła Podstawowa nr 98 przy ul. Sycowska 22a.

Dolnośląski Kurator Oświaty pozytywnie zaopiniował projekt nowej sieci szkół, który przyjęli na styczniowej sesji wrocławscy radni. Teraz miejscy radni mają czas do końca marca, żeby przyjąć ostateczną uchwałę dotyczącą sieci szkół, która będzie obowiązywać od września.

Przeczytaj także, jak zmieni się sieć szkół w rejonach:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Reforma edukacji we Wrocławiu. Zobacz, jak zmieni się sieć szkół na północy miasta - Gazeta Wrocławska

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
Psiepolak
nie jest nowo powstała. Szkoła pod takim numerem funkcjonowała do czasu powstania gimnazjum nr 2. Była SP6 i będzie.
G
Gosc
W 98 nie bedzie 7 klasy. Uczniowie z obecnych 6 klas musza zmienic podstawowke. Czekaa na nich miejsca wlasnie w sp nr 6
J
Jaktotakto
Czy ktoś wie, w jaki sposób "zapełniana" będzie nowopowstała SP6? Jej obwód wchłonął po fragmencie obwodów SP98 i SP10. Czy nowa rejonizacja będzie się tyczyła tylko nowoprzyjętych (pierwszaków), a starsi uczniowie dokończą naukę w szkołach odpowiednich dla starej rejonizacji (czyli z rodzeństwa zamieszkującego ul. Gorlicką przyszłoroczny 4-klasista będzie chodził nadal na Sycowską, a jego brat 1-klasista pójdzie już na Gorlicką)?
Czy może jakoś inaczej to będzie organizowane/dzielone?

SP98 już teraz uczy się na 2 zmiany, a SP6 będzie stała pusta i stopniowo będzie się napełniała kolejnymi rocznikami pierwszoklasistów... Ponoć ustawa jest tak napisana, że absolwentów klas 3 i 6 będzie można przenosić do innych szkół bez konsultacji z rodzicami/dyrektorami, czy grozi nam takie rozwiązanie?
Wróć na i.pl Portal i.pl