Rewolucja w policji. Funkcjonariusz nie będzie już potrzebował tradycyjnego notesu. Do akcji wkracza urządzenie cyfrowe

Marcin Banasik
Notes nie będzie już potrzebny policjantom
Notes nie będzie już potrzebny policjantom KGP
Jeśli w Myślenicach zatrzyma cię patrol policyjny, to funkcjonariusze najprawdopodobniej będą mieli już przy sobie e-Notatnik. To nowe narzędzie, które rewolucjonizuje dotychczasowy sposób gromadzenia i przetwarzania informacji dedykowanych głównie policjantom realizującym zadania „na ulicy”. 27 marca 2023 r. w wytypowanych jednostkach - Warszawie, Łomży, Myślenicach - rozpoczęto pilotaż pierwszego z trzech modułów systemu informatycznego e-Notatnik.

Urządzenie mobilne ułatwi pracę

Pod koniec marca rozpoczęto pilotaż wypracowanych rozwiązań, a wszyscy policjanci kierowani do realizacji zadań o charakterze patrolowo-interwencyjnych, dzielnicowi oraz w ruchu drogowym wyposażeni zostali w urządzenia mobilne przy pomocy których, nie tylko jak dotychczas, mogą dokonywać sprawdzeń w policyjnych bazach danych, ale również otrzymują zadania do służby i mogą pozyskiwać informację niezbędne do prawidłowej realizacji zadań, a informacji tych naprawdę jest bardzo wiele. Dość powiedzieć, że zajmowały dotychczas one objętość broszury.

"Tak więc wdrożenie Modułu zadaniowego pozwoli na rezygnację z ceduły patrolowej, a jednocześnie ograniczy o blisko 1/3 zapisy w dotychczasowym konwencjonalnym notatniku służbowym, który tak silnie wrósł w obraz umundurowanego policjanta. Pierwsze dni funkcjonowania systemu spotkały się nie tylko z dużym zainteresowaniem ze strony policjantów, ale i z ich przychylną oceną. Mało tego, policjanci już pytają kiedy uruchomiony zostanie drugi z projektowanych modułów tj. Moduł dokumentacyjny" - czytamy w informacji przesłanej przez Biuro Prewencji KGP.

Rola policjanta ograniczy się do weryfikacji i akceptacji generowanych „podpowiedzi”

Wdrożenie tego etapu projektu pozwoli na całkowitą rezygnację z dotychczasowej formy dokumentowania przebiegu służby, który w znacznej mierze będzie odbywał się niejako w tle realizowanych czynności automatycznie. Rola policjanta ograniczy się do weryfikacji i akceptacji generowanych „podpowiedzi” oraz uzupełnienia o dane istotne z jego punktu widzenia, wszak mówimy o e-Notatniku, a więc narzędziu wirtualnym. Policjant docelowo będzie miał dostęp do swojego e-Notatnika również z klasycznych stanowisk komputerowych, gdzie po w prowadzeniu do użytku ostatniego z projektowanych modułów będzie mógł generować, w znacznym zakresie automatycznie, niezbędne dokumenty. System pozwoli również na komunikację dwukierunkową ze stanowiskiem kierowania swojej jednostki.

Do przeprowadzenia pilotażu wytypowane zostały:

  • Komenda Miejska Policji w Łomży (KWP Białystok),
  • Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach (KWP Kraków),
  • Komenda Rejonowa Policji Warszawa V oraz Wydział Ruchu Drogowego KSP.

Praca zdalna zdała egzamin na rynku pracy

od 16 lat
Wideo

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

c
czytelnik z małopolski
Proszę artykuł o szkoleniu kadr na policjantów oraz pełny zestaw szkoleń

w trakcie służby.
a
aga
tylko żeby nie zgubili
E
EL
Coś wam powiem 17 jeżdzę , codziennie przekraczam prędkość i jeszcze nie spotkałem policji na drodze. Co mi tam jakiś notatnik elektroniczny.
t
tow.rydzyk
To nie dla tempych Polakow.
X
X2X
Hehe znając życie i tak piszą oprócz tego w papierowym
R
Rudy z Budy
Sasiad wlamal mi sie do mieszkania wiec zadzwonilem na policje Przyjechali po poltorej godzinie (ci z POdgorza, z Zamojskiego).

Czy ten elektroniczny notatnik spowoduje ze policja bedzie bardziej sprawniejsza, ze przestana sie bac bandziorow i wreszcie wzma sie za bandytke? Bo jak na razie to laza i czychaja aby wlepic mandat jakiemus bezbronnemu obywatelowi a jak widza bandziora ktory dokonuje przestepstwa to odwracja oczy udajac ze nic nie widza.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl