Prorektor ds. współpracy AGH w Krakowie prof. Jerzy Lis wręczając indeks robotowi obdarzonemu sztuczną inteligencją podkreślił: - Ten gest, prócz swojego symbolicznego wyrazu, jest też sygnałem dla świata, że nauki techniczne, tak licznie reprezentowane i uprawiane w AGH w Krakowie, gotowe są zmierzyć się z wyzwaniami, które niesie rozwój sztucznej inteligencji. Pogłębianie zagadnień związanych z implementacją sztucznej inteligencji jest koniecznością i obowiązkiem dla uczelni, która od początku za cel stawiała sobie odpowiedź na wyzwania przyszłości.
Impact w Krakowie. Rząd stawia na sztuczną inteligencję
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie od kilkudziesięciu lat prowadzi bardzo zaawansowane prace związane z wdrożeniem w życie rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji. AI (artificial intelligence) obecna jest we wszystkich dyscyplinach uprawianych w AGH, a tych jest kilkadziesiąt. Nad wdrożeniem rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji pracują na co dzień informatycy, programiści, robotycy czy mechanicy. Algorytmy inteligentnego sterowania tworzą także studenci AGH, działający w kołach naukowych. Bolid, motocykl elektryczny, łódź solarna czy lądownik planetarny studentów AGH nie powstałyby, gdyby nie prężnie działające sekcje automatyki i robotyki.
Impact’18 to największy kongres nowych technologii w Europie Środkowo - Wschodniej, który już po raz trzeci odbywa się w Krakowie. W tym roku na Impact’18 można spotkać ponad 6000 uczestników, w tym 250 speakerów z ponad 46 państw świata.
ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!
WIDEO: Poważny program - playlista 3 odcinków
