Rośnie liczba nieodebranych zwłok. Powodem wysokie koszty pogrzebów

Adam Kielar
Opracowanie:
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Gwałtownie rosnące koszty pogrzebów spowodowały, że w niektórych regionach Kanady bliscy nie zgłaszają się po odbiór ciał. W kostnicach zalega coraz więcej zwłok, które muszą być odpowiednio przechowywane. Władze są zmuszone budować specjalne punkty do składowania ciał.

Spis treści

Nie odbierają zwłok z powodu drogich pogrzebów

Jak podaje agencja Reutera, w niektórych prowincjach Kanady skokowo rośnie liczba przypadków, gdy bliscy nie odbierają ciał osób zmarłych. W najludniejszej prowincji Ontario liczba nieodebranych zwłok w 2013 roku wyniosła 242, w ubiegłym – już 1183.

Głównym powodem, dla którego Kanadyjczycy decydują się na pozostawianie zwłok w kostnicach, są wysokie koszty pogrzebów. Średnia cena takiej usługi wzrosła z 6 tys. dolarów kanadyjskich (ok. 17 tys. złotych) w 1998 do przeszło 8,8 tys. dolarów (ponad 25 tys. złotych).

Coraz więcej osób decyduje się na organizowanie zbiórek pieniędzy na sfinansowanie pogrzebów. W popularnym serwisie GoFundMe w 2013 roku takich akcji było zaledwie 36, a dziesięć lat później liczba ta urosła to ponad 10,2 tysiąca.

Zwłoki zalegają w kostnicach

Rodzi to poważne problemy logistyczne. Ciała muszą być przechowywane w odpowiedniej temperaturze, czy to w kostnicach czy w innych specjalnych miejscach, których pojemność może wkrótce się skończyć.

Władze prowincji Nowa Funlandia i Labrador już zdecydowały o budowie nowego punktu składowania zwłok.

Z kolei kanadyjski rząd chce podniesienia świadczeń z tytułu pogrzebu, jednak zdaniem przedstawicieli branży funeralnej, plany władz centralnych nie rozwiążą problemu.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Źródło: Reuters

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

S
SlawekJ
Tak jak poród pobyt matki w szpitalu to pochówek powinien być w gestii państwa i państwowa firma powinna robic podstawowy pochówek a jak ktoś chce fanfary - kto bogatemu zabroni
H
Hans von Schwinke
to efekt dalekowzrocznej polityki tow. kaczana i jego szajki oszustow.
U
USS wojtuś
Z jednej strony wzrosła trochę cena, ale z drugiej Kanadyjczycy są biedniejsi. I wtedy efekt jest zrozumiały.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl