Ranking schronisk „n.p.m.” powstaje od 2009 roku – co dwa lata. - Informacje na temat schronisk zbierali nasi ankieterzy podczas dwukrotnych odwiedzin każdego z uwzględnionych obiektów, między 31 maja 2018 roku a 10 czerwca 2019 roku. Każdy ankieter spał, żywił się i mył, a także szukał konkretnych informacji o miejscu, gdzie przebywa. Ważne było dla nas także, by każda osoba odwiedzająca z naszego ramienia schronisko, spróbowała poszukać w obiektach coraz rzadziej uchwytnej górskiej atmosfery - informuje redakcja "n.p.m".
Tak jak w poprzednich edycjach na ocenę złożyły się cztery główne
kryteria: wyżywienie (jakość, wybór, a także cena), warunki noclegowe (czystość i standard pokoi) i sanitarne (czystość i jakość sanitariatów oraz łazienek, a także ich liczba) oraz atmosfera (nastawienie obsługi do klienta, gotowość do niesienia pomocy, komunikacja telefoniczna i mailowa). Dzięki naszemu rankingowi każdy czytelnik może dokładnie zobaczyć, gdzie turysta jest mile widziany, a gdzie jest tylko kolejnym klientem – jak w galerii handlowej.
W VI Rankingu Schronisk Górskich „n.p.m.” – podobnie jak w 2015 i 2017 r. - zwyciężyło tatrzańskie Schronisko w Dolinie Roztoki. Zwyciężyć w Rankingu Schronisk Górskich „n.p.m.” podczas trzech edycji z rzędu to nie lada wyczyn. Nie ma wątpliwości, że to wynik tytanicznej pracy i niezwykłej konsekwencji całej załogi, której należą się ogromne gratulacje.
My postanowiliśmy pokazać 5 najlepszych i 5 najgorszych obiektów w rankingu. By zobaczyć kto znalazł się w "zaszczytnym" i "wstydliwym" gronie kliknij w galerię zdjęć
WIDEO: Dzieci mówią jak jest
