Maciej Kwiatkowski
od 16 lat
W piątek 17 listopada ekstraklasowy Radomiak Radom grał w Ząbkach sparing z pierwszoligową Wisłą Płock. Zobacz transmisję wideo i relację live zapis relacji na żywo z tego spotkania.

Radomiak Radom grał sparing z Wisłą Płock i przegrał 0:1. Relacja live

Radomiak Radom - Wisła Płock 0:1, mecz został przerwany. Poniżej zapis transmisji live.
Bramka: Srecković

Trener Constantin Galca, wystawił następującą "jedenastkę":
Radomiak: Bąkowski - Pik, Cichocki, Cestor, Helder Sa - Leandro, Molendowski, Luizao, Okoniewski, L. Semedo - L. Rocha.

Dariusz Żuraw, postawił na następujących piłkarzy.
Wisła: Gradecki - Drapiński, Chrzanowski, Sveikauskas - Spremo, Grić, Szwoch, Niepsuj - Kocyła, Srecković, Jime.

Zobaczcie galerię zdjęć ze sparingu Radomiaka z Wisłą Płock

Przypominamy, że jest to drugi sparing pomiędzy zespołami w przerwie reprezentacyjnej. We wrześniu w Radomiu Zieloni wygrali 3:2, ale wówczas trenerem "Nafciarzy", był Marek Saganowski.

Trwa losowanie stron. Kapitanami dziś są: Leandro Rossi i Mateusz Szwoch

Radomiak w jednolitych zielonych strojach, a Wisła w szarych trykotach

Z lekkim opóźnieniem, ale mecz właśnie się rozpoczął

Pochmurnie w Ząbkach, ale deszcz nie pada

W piątej minucie pierwszy celny strzał w meczu. Oddał go Leandro, po podaniu od Lisandro Semedo, ale Bartłomiej Gradecki nie miał problemów z opanowaniem piłki

Póki co Radomiak przeważa. Wygrał rywalizację w środku boiska. Zieloni wykonywali dwa rzuty rożne pod rząd, ale płocczanie wyjaśnili obie sytuacje

Dawid Niepsuj ukarany żółtą kartką, po ostrym faulu na Helderze Sa

0:1 - Wisła obejmuje prowadzenie
W 13 minucie strata piłki przez Mike Cestora. Wykorzystali to rywale Zielonych. Wprawdzie w sytuacji sam na sam z rywalem Bąkowski wybił piłkę, ale przy dobitce, popełnił błąd i to 1. ligowiec objął prowadzenie. Z gola cieszył się Serb Nikola Srećković

W 18 minucie Gradeckiego strzałem z około 25 metrów próbował zaskoczyć Luizao, ale piłka poszybowała metr ponad poprzeczką

Kolejna seria rzutów rożnych w wykonaniu Leandro, ale nic z nich nie wynika

Po 25 minutach - Nafciarze oddali inicjatywę radomianom. Niestety podobnie, jak to było w przypadku meczu w Chorzowie z Ruchem, niewiele z tego wynika. Bardzo konsekwentna gra 1. ligowca

Dość szybko, bo w odstępie 120 sekund dwie żółte kartki dla radomian. Najpierw ukarany został Leonardo Rocha, następnie Luizao

Rozpaczliwie w ostatnich minutach bronią się zawodnicy Wisły, ale co najważniejsze, skutecznie. Serie strzałów w wykonaniu: Pika, Semedo czy Rochy - zablokowane

Zespół trenera Żurawia broni się całym zespołem, często nawet we własnym polu karnym. Trudno radomianom przedrzeć się przez taką zaporę defensywy Wisły

W 40 minucie goście domagali się odgwizdania przez sędziego rzutu karnego, za zagranie piłki ręką przez Cestora. Ten jednak nie dopatrzył się przewinienia. Varu oczywiście w sparingach nie ma

Po dośrodkowaniu piłki z prawej strony boiska przez Leandro, główkował Molendowski, ale piłka trafiła w słupek

W kolejnej akcji strzał Rochy wybronił Gradecki

W ostatniej akcji 1. połowy zbyt mocne dośrodkowanie piłki w pole karne przez Pika i nie doszedł do niej - przyblokowany przez rywala Cestor

Koniec 1. połowy

Rozpoczęła się 2. połowa. Dwójkowa akcja Rochy z Leandro i "podcinka" kapitana. Piłka po niej obija poprzeczkę

Kolejna ofensywna akcja radomian, ale strzał Pika bardzo niecelny

Wyraźnie przyspieszył Radomiak. Teraz to Leo asystował do Rochy, ale ten nie doszedł do futbolówki znajdując się przed bramkarzem

Jedna ze zmian w przerwie. Nie ma już pomiędzy słupkami Bąkowskiego, który mógł lepiej zachować się przy straconym golu. Golkipera zmienił Wiktor Koptas

W 52 minucie Okoniewski próbował zaskoczyć bramkarza Wisły, ale ponownie strzał zawodnika Zielonych, zablokowany

Zderzył się z rywalem Mateusz Cichocki, potrzebna była pomoc medyczna, ale środkowy obrońca jest już na boisku

Bardzo grząska murawa stadionu w Ząbkach, co oczywiście sprzyja grze defensywnej

Tym razem żółta kartka dla Leandro, za faul na rywalu

Główkował Molendowski, ale piłka tym razem poszybowała kilka metrów obok bramki Piotra Zielińskiego. ten w 2. połowie zmienił Gradeckiego

Sześciu zmian w 63 minucie dokonał Galca.

Mimo wszystko, nie ma zmiany wyniku, ani też widocznej poprawy gry w wykonaniu radomian

Co ciekawe od 63 minuty na boisku na prawej stronie grają: Grzesik i Jakubik

Awantura na murawie. Doszło do przepychanek. W tą sytuację wmieszali się zawodnicy oby drużyn, jak i przedstawiciele klubów. Nie ładne zachowanie. Są czerwone kartki. Między innymi Edi Semedo i Leonrado Rocha, ukarani wykluczeniem! Ostatecznie mecz został przerwany.

Tak zapowiadaliśmy sparingową rywalizację

W piątek, w czasie przerwy na mecze reprezentacji w eliminacjach mistrzostw Europy, Radomiak Radom zagra sparing ze spadkowiczem z PKO BP Ekstraklasy, Wisłą Płock. Początek zmagań o godzinie 12.

Radomiak podejdzie do tego spotkania po remisie 0:0 z Ruchem Chorzów na wyjeździe w ostatniej kolejce ekstraklasy. W tabeli ligowej zieloni zajmują ósme miejsce z dorobkiem 19 punktów na koncie.

Więcej o meczu Radomiaka z Ruchem przeczytasz w tym miejscu:

Wisła Płock natomiast na co dzień gra w Fortuna 1 Lidze. Po 15 kolejkach ma na koncie 23 punkty i zajmuje siódmą lokatę. Do szóstego miejsca, dającego prawo gry w barażach o awans, traci tylko jeden punkt.