Jacek Czaplewski
od 16 lat
Fortuna 1 Liga. Trener Dariusz Żuraw ma za sobą debiut - udany. Pod jego wodzą Wisła Płock przełamała niemoc, pokonując ostatniego w tabeli Chrobrego Głogów 2:1. Po przerwie obie zwycięskie bramki zdobył Łukasz Sekulski. Polecamy skrót wideo najciekawszych akcji.

Bramki z meczu Wisła Płock - Chrobry Głogów

Wszystkie gole obejrzeliśmy po przerwie. Wisła objęła prowadzenie, potem je straciła i na koniec odzyskała. Bohaterem trenera Żurawia okazał się Sekulski - napastnik płocczan uzbierał już dziewięć trafień i jest współliderem klasyfikacji strzelców.

Wisła po raz pierwszy trafiła do siatki z karnego. Sekulski pewnie wykorzystał jedenastkę podyktowaną po faulu na Dawidzie Kocyle.

Radość trwała krótko. Do wyrównania doprowadził po ledwie trzech minutach Gabriel Estigarribia. Brazylijski obrońca strzelił przepięknego gola głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Bramkarz tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

O wygranej Wisły przesądziła akcja z 67 minuty. Po dograniu z lewej flanki Sekulski podbił piłkę na nodze i uderzył ją precyzyjnie przy lewym słupku.

- Na pewno pierwsza połowa była nerwowa w naszym wykonaniu, było to widać. Niewiele się zazębiało w naszej grze, nie było płynności, popełnialiśmy sporo takich prostych błędów. W drugiej połowie gra zaczęła wyglądać inaczej. Wiadomo, że nie jest to to, czego bym oczekiwał, ale z każdym tygodniem ten zespół będzie prezentował się lepiej. Dziś najważniejsze było, żeby zdobyć 3 punkty, to się udało i z tego jestem na pewno zadowolony - stwierdził po debiucie trener Wisły Płock, Dariusz Żuraw.

Wisła Płock - Chrobry Głogów 2:1 (0:0)

Bramki: Łukasz Sekulski 54' (k.), 67' - Gabriel Estigarribia 57'
Żółte kartki: Kocyła, Szymański - Gabriel Estigarribia, Michalec
Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk)
Widzów: 3003 osób.

1. LIGA w GOL24

Obok tych opraw trudno przejść obojętnie. Zobaczcie najładniejsze i najważniejsze choreografie zaprezentowane na meczach Ekstraklasy w trwającym sezonie. Na zdjęciu okładkowym praca Widzewa podczas Derbów Łodzi.

Najlepsze oprawy w Ekstraklasie. Zobacz 15 topowych prac. Kt...