Szefowie MSW na Ukrainie. "Będziemy z wami do końca, czyli do zwycięstwa"

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
Szefowie MSW z Polski i państw bałtyckich to pierwsi ministrowie spraw wewnętrznych odwiedzający Ukrainę od początku rosyjskiej inwazji
Szefowie MSW z Polski i państw bałtyckich to pierwsi ministrowie spraw wewnętrznych odwiedzający Ukrainę od początku rosyjskiej inwazji youtube.com/watch?v=txbQfVP-Icg
– Jesteśmy z Ukrainą od pierwszej chwili rosyjskiej inwazji i będziemy do ostatniej, czyli zwycięstwa Kijowa – powiedział w Homstolu minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

W czwartek ministrowie spraw wewnętrznych Ukrainy, Polski, Litwy, Łotwy i Estonii, spotkali się w Hostomlu pod Kijowem.

– Ta wojna ma czarno-biały odcień, jest to walka dobra ze złem. Wolna, niepodległa Ukraina zmaga się z brutalną, faszystowską rosyjską agresją. Wszystkie racje moralne są po stronie narodu ukraińskiego, a każdy przyzwoity człowiek i każde przyzwoite państwo wspiera w tym konflikcie rząd w Kijowie – powiedział Mariusz Kamiński.

Szef MSWiA ocenił, że ukraińscy żołnierze są bohaterami nie tylko swojego kraju, ale także „całego wolnego świata”. – Chcemy wam się nisko pokłonić. (...) Przekazujemy Ukrainie wyrazy naszej głębokiej solidarności – dodał.

Szefowie MSW Polski, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii przyjęli pięciostronną deklarację, dotyczącą współpracy w zakresie m.in. wspierania ukraińskich struktur państwowych, badania rosyjskich zbrodni na Ukrainie, pomocy w powojennej odbudowie kraju oraz rozminowania terenów, które były okupowane przez siły Kremla.

– Ministrowie z Polski i państw bałtyckich to pierwsi szefowie MSW odwiedzający mój kraj od początku rosyjskiej inwazji. Dziękuję tym krajom za przyjęcie ukraińskich uchodźców i okazanie im wszelkiej pomocy, a także za starania, by przyznać nam status państwa kandydującego do Unii Europejskiej – powiedział minister spraw wewnętrznych Ukrainy Denys Monastyrski.

Według szefa MSW Ukrainy bohaterska postawa jego kraju „chroni Europę przed rosyjską agresją”. – Za nami znajduje się zniszczona przez Rosjan „Mrija” (marzenie) do niedawna największy samolot świata. Ten wrak symbolizuje marzenie Ukraińców, by żyć w wolnym, bezpiecznym kraju – powiedział.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na i.pl Portal i.pl