PKO Ekstraklasa. Rafał Leszczyński został bohaterem Śląska Wrocław w pierwszej połowie wyjazdowego meczu z Radomiakiem Radom. Bramkarz lidera tabeli obronił rzut karny egzekwowany przez Pedro Henrique.

Mecz Radomiak - Śląsk. Leszczyński obronił karnego

Radomiak dostał jedenastkę za faul na Leandro, który wczoraj obchodził 35. urodziny. Ulubieniec kibiców wpadł z piłką w pole karne, po czym upadł, gdy nogę podstawił mu Petr Pokorny. Przewinienie było ewidentne - tego sędzia nie musiał oglądać nawet na powtórce wideo.

Wzrok od wydarzeń odwrócił Luizao, a do karnego podszedł Pedro Henrique, autor dotąd ośmiu goli w swojej debiutanckiej rundzie. Brazylijczyk przefarbowany na różowo wybrał prawą stronę bramki. Uderzył z prawej nogi, płasko, ale po chwili schował twarz w dłoniach. Leszczyński wyczuł jego intencje, choć trzeba też przyznać, że próba była kiepskiej jakości.

- Pomógł Pokornemu i całemu Śląskowi - podsumował interwencję Leszczyńskiego komentator Marcin Rosłoń w transmisji Canal+ Sport.

Dlaczego w Radomiaku do karnego nie podszedł wczorajszy jubilat, czyli poszkodowany w akcji Leandro? O tym zadecydowała wewnętrzna hierarchia. Wyżej są w niej Henrique, ale i Leonardo Rocha.

Rafał Leszczyński o rzucie karnym w meczu Radomiak - Śląsk

- Miałem czutkę, że jak do karnego podejdzie Pedro Henrique, to uderzy w moją prawą stronę. Mocno się skupiłem, bo bardzo chciałem obronić. Niezwykle się cieszę, że się udał - stwierdził Leszczyński po meczu (cytat za stroną Śląska Wrocław).

Mecz Radomiak - Śląsk RELACJA NA ŻYWO

To pierwszy rzut karny obroniony przez Leszczyńskiego. - Chwała mu za to! - stwierdził w przerwie boczny pomocnik Piotr Samiec-Talar. Wcześniej bramkarza Śląska w meczu z Wartą Poznań (1:0) uratował słupek po jedenastce Kajetana Szmyta. A gdy zespół gra ze Stalą Mielec (1:3) to karnego Piotra Wlazły obronił Kacper Trelowski.

Z kolei Henrique po raz drugi w sezonie zmarnował jedenastkę. Wcześniej pomylił się jeszcze na starym stadionie z Wartą Poznań (3:2). Wtedy strzał okazał się niecelny, ale nie tak brzemienny w skutkach. Dzięki trafieniu z pierwszej połowy i Leonardo Rochy w samej końcówce udało się sięgnąć po pełną pulę.

W drugiej połowie meczu Radomiak - Śląsk goście objęli prowadzenie przed godziną gry, kiedy sytuację wykorzystał Erik Exposito.