Oto co można zrobić z Lego. Zobacz najpiękniejsze budowle z klocków. Jak wygląda Iron Man, Spider-Man z Lego? Sprawdź największe zestawy!

Kamil Kusier
Kamil Kusier
Takie rzeczy powstają z Lego. Zobacz najpiękniejsze budowle z klocków. Jak wygląda Iron Man, Spider-Man z Lego? Wyjątkowe konstrukcje tutaj
Takie rzeczy powstają z Lego. Zobacz najpiękniejsze budowle z klocków. Jak wygląda Iron Man, Spider-Man z Lego? Wyjątkowe konstrukcje tutaj Archiwum Polska Press
Co można zbudować z Lego? Najprostszą z odpowiedzi mogłoby być, że wszystko i to odpowiedź najprawdziwsza. Jak pokazują autorzy różnych konstrukcji na całym świecie, wystarczy pomysł, pasja, zaangażowanie i mówiąc wprost, setki, tysiące, a nawet i miliony klocków Lego. Harry Potter zrobiony z klocków w skali 1:1? Nie ma problemu. Najbardziej charakterystyczne zabytki świata w skali mikro? Dla twórców z klocków Lego to żaden problem. Zobacz, jakie jeszcze inne postacie, obrazy, budynki czy wydarzenia historyczne twórcy odwzorowali z klocków.

Lego to marka zabawek, która od ponad 90 lat bawi dzieci na całym świecie. Znana z charakterystycznych klocków, które można łączyć ze sobą i tworzyć z nich praktycznie wszystko. Lego stało się kultową marką, która przetrwała wiele pokoleń, a jednym z fenomenów tych zabawek jest to, że tak naprawdę łączy pokolenia.

Historia Lego, co wiemy o pierwszych klockach, które dzisiaj podbijają świat

Lego zostało założone w 1932 roku w Danii przez Ole Kirka Christiansena. Początkowo firma zajmowała się produkcją drewnianych zabawek, ale w 1949 roku wprowadziła na rynek swoje pierwsze klocki plastikowe, które stały się hitem na całym świecie i do dziś biją rekordy popularności w sprzedaży.

Klocki Lego szybko zdobyły popularność, a firma zaczęła rozwijać swój asortyment, wprowadzając na rynek kolejne modele i linie produktów. Współcześnie w sprzedaży znajdują się zestawy dla dzieci i młodzieży, a także dorosłych w każdym wieku.

Na czym polega fenomen Lego?

Lego to nie tylko zwykłe klocki, ale również cały świat związany z tą marką. Lego ma filmy, gry komputerowe, parki rozrywki i wiele innych produktów, które sprawiają, że marka jest rozpoznawalna praktycznie wszędzie. Ale co sprawia, że Lego jest tak popularne?

Po pierwsze, klocki Lego są bardzo uniwersalne. Dzięki temu, że można je łączyć ze sobą, można z nich stworzyć praktycznie wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Klocki te rozwijają wyobraźnię i kreatywność, co jest bardzo ważne dla rozwoju dzieci, jak również pomagają na wstępnym etapie nauki budowy pojazdów, programowania czy najzwyczajniej w świecie pobudzają kreatywność.

Po drugie, Lego ma duże znaczenie dla rodziców. Wiele osób bawiło się klockami Lego w dzieciństwie i teraz chce przekazać tę radość swoim dzieciom. Ponadto to jedna z niewielu zabawek, która przetrwała wiele pokoleń i jest nadal bardzo popularna. Wpływ na to ma na pewno fakt, że każdy kolejny nowy zestaw, czy cała seria nawiązuje do współczesnych trendów, choć nie brakuje również powrotów do klasyki, a to zwłaszcza ukłon w stronę starszych miłośników klocków.

Jakie są największe zestawy klocków Lego?

  1. Mapa świata - 11 000 elementów.
  2. Wieża Eiffla - 10 001 elementów.
  3. Titanic - 9090 elementów.
  4. Koloseum - 9036 elementów.
  5. Gwiezdne Wojny - Sokół Millennium - 7541 elementów.
  6. Star Wars - AT-AT - 6785 elementów.
  7. Władca Pierścieni - Rivendell - 6167 elementów.
  8. Harry Potter - Zamek Hogwart - 6020 elementów.
  9. Tadż Mahal - 5923 elementów.
  10. Real Madryt — Stadion Santiago Bernabéu - 5876 elementów.
  11. Bank Gringotta — edycja kolekcjonerska - 4803 elementy.

Czy wiedziałeś, że...

  • Ole Kirk Kristiansen, a więc twórca Lego, produkcję zabawek rozpoczął od małego zakładu stolarskiego w 1932 roku.
  • Pierwszą zabawką sygnowaną znakiem Lego była... drewniana kaczka, która powstała w 1935 roku.
  • Pierwsze plastikowe klocki firmy Lego powstały w 1949 roku.
  • W odpowiedzi na potrzeby najmłodszych seria Lego Duplo powstała już w 1960 roku.
  • Rosnąca popularność zestawów duńskich klocków doprowadziła do powstania parku rozrywki. Pierwszy Legoland otwarto w 1968 roku, a w pierwszym roku działalności odwiedziło go aż 625 tysięcy osób.
  • Coś, bez czego dzisiaj nie wyobrażamy sobie zestawów klocków. Pierwsza figurka (ludzik) Lego powstała w 1974 roku!
  • Co ważne, pierwsze plastikowe klocki Lego można łączyć z tymi współczesnymi. Projekt i wzór klocków nie zmienił się na przestrzeni lat, co również doceniają użytkownicy.
Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl