W poniedziałek (22 października) KPH poinformowała, że w całym kraju do edycji 2018 Tęczowego Piątku zgłosiło się ponad 200 placówek edukacyjnych, co jest rekordem w historii corocznej akcji. Organizatorzy nie podają nazw tych placówek (zapewne w obawie przed protestami ze strony przeciwników Tęczowego Piątku), ale KPH poinformowała "Dziennik Łódzki", że w naszym regionie w akcję zaangażowało się 13 szkół.
- "Akcja Tęczowy Piątek organizowana jest po to, aby nauczyciele i nauczycielki pokazali swoim uczniom i uczennicom, że szkoła jest miejscem, gdzie każdy może być sobą" – wyjaśnia Joanna Skonieczna z KPH w informacji zamieszczonej na stronie internetowej tej organizacji - "Tego dnia dorośli i rówieśnicy dają wyraźny sygnał młodym osobom LGBTQI, że mogą na nich liczyć".
Decyzja o tym, jak wygląda program Tęczowego Piątku, należy do społeczności uczniów i nauczycieli. Choć KPH podpowiada np. tytuły filmów, które można obejrzeć podczas zajęć 26 października.
Przeciw Tęczowemu Piątkowi wystąpili m.in. biskupi z Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.
Tęczowy Piątek w Tarnowskich Górach odwołany. Licealiści pod ostrzałem hejtu i gróźb w internecie
Szkoła nie jest i nie może być miejscem na jakiekolwiek propagowanie środowisk LGBTQ - uznali biskupi w swoim stanowisku ogłoszonym w czwartek (25 października).