Przebudowa niebezpiecznego miejsca
Trwa przebudowa układu drogowego połączona ze zmianą organizacji ruchu na ul. Orzeszkowej i Sienkiewicza w Pruszczu Gdańskim. Nowe rozwiązanie, o które wnosili też policjanci z Pruszcza Gdańskiego z pewnością poprawi bezpieczeństwo w tej części miasta. Miejsce to było wskazywane jako punkt niebezpieczny w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. KMZB stanowi istotne narzędzie komunikacji pomiędzy mieszkańcami powiatu gdańskiego a funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim oraz podległych jej komisariatów.
- Jednym z punktów, które były zaznaczane jako miejsca niebezpieczne ze względu na niewłaściwą infrastrukturę, czy organizację ruchu był rejon ulic Kopernika, Sienkiewicza i Orzeszkowej w Pruszczu Gdańskim - przypomina mł. asp. Karol Kościuk, oficer prasowy KPP w Pruszczu Gdańskim.
Jak zawsze w tego typu przypadkach policjanci zweryfikowali zgłoszenie i wzięli pod uwagę własne obserwacje poparte statystykami zdarzeń drogowych oraz interwencji w opisywanym rejonie miasta.
- Po szczegółowych analizach przeprowadzonych wspólnie z zarządcami dróg – Zarządem Dróg Wojewódzkich (ul. Kopernika stanowi część drogi wojewódzkiej nr 226) oraz Gminą Miejską Pruszcz Gdański (zarządca ulic Sienkiewicza i Orzeszkowej) opracowano koncepcję zmiany organizacji ruchu połączonej z przebudową - dodaje rzecznik pruszczańskiej policji.
Bezpieczniej po przebudowie
Obecnie trwa przebudowa ul. Orzeszkowej i ul. Sienkiewicza wraz z przebudową skrzyżowania ul. Kasprowicza i ul. Beniowskiego. W ramach tej inwestycji przebudowane zostaną jezdnie, chodniki, oświetlenie, infrastruktura podziemna.
- Na poprawę bezpieczeństwa wpłynie też niewątpliwie doświetlenie przejść dla pieszych i ich wyniesienie, wprowadzenie organizacji ruchu polegającej na zmianę części ul. Sienkiewicza i ul. Orzeszkowej w ulice jednokierunkowe - informuje mł. asp. Karol Kościuk.
Rozsądne zgłaszanie problemów
Przypominamy, że policjanci weryfikują każde zgłoszenie i dlatego apelujemy, żeby zaznaczenie na mapie poprzedzić pewnego rodzaju refleksją, gdyż zaangażowani w tę pracę mundurowi w tym czasie nie są w stanie zadziałać tam, gdzie ich pomoc jest potrzebna - dodaje policjant.
Policjanci przypominają, że KMZB nie służy do zgłaszania interwencji, lecz do wskazania kwestii problemowych, które są weryfikowane w czasie kilku służb – celem określenia, czy jest to incydent, czy sprawa występująca w dłuższym okresie czasu.
- Narzędzie ma 27 kategorii zagrożeń, które można zgłaszać i tym samym oferuje każdemu możliwość realnego wpływu na podniesienie bezpieczeństwa - informuje rzecznik pruszczańskiej policji.
CZYTAJ TEŻ: Trasa Kaszubska na niezwykłych zdjęciach z lotu ptaka. Zobaczcie ZDJĘCIA, WIDEO
