Trybunał Sprawiedliwości UE wydał ostateczną decyzję o zawieszeniu przepisów o Sądzie Najwyższym

Jakub Oworuszko
Jakub Oworuszko
fot. Marek Szawdyn/ Polska Press
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał w poniedziałek ostateczną decyzję o tymczasowym wstrzymaniu obowiązywania przepisów o Sądzie Najwyższym. Zgodnie z ustawą sędziowie, którzy ukończyli 65. rok życia przeszli w stan spoczynku.

"Polska zostaje zobowiązana natychmiast zawiesić stosowanie przepisów krajowych dotyczących obniżenia wieku przejścia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego" - poinformował zespół prasowy Trybunału Sprawiedliwości UE.

Trybunał wyda wyrok co do istoty sprawy w terminie późniejszym.

Jeszcze w poniedziałek prezydent Andrzej Duda ma podjąć decyzję ws. nowelizacji ustawy o SN - zgodnie z nią sędziowie, którzy przeszli na emeryturę, będą mogli powrócić do pracy. Dotyczy to również pierwszej prezes SN Małgorzaty Gersdorf.

Czytaj więcej: Prezydent podejmie dziś decyzję w sprawie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

n
normals
artykuł o ataku na tle rasistowskim na wolontariuszy w Sosnowcu. Padają słowa, że różnice w języku czy kolorze skóry nie są powodem do nietolerancji. Wszystko ładnie tylko ja też jestem ofiarą. W pewnym mieście, będącym bastionem PO, zacząłem pracę w teatrze i jako zwolennik PiS byłem mobbowany, inwigilowany i zniszczono mi zdrowie. Finalnie okazało się, że cały lokalny układ(sąd, urzędnicy miejscy i instytucje zaufania publicznego) nazywa mniejszym złem niszczenie mojego życia. Nazywano mnie anarchistą, faszystą czy radykałem zdolnym do przemocy. Moim grzechem jest tylko to, że pochodzę z rodziny patologicznej i nie miałem żadnego startu w życie dorosłe oraz fakt, że mam swoje poglądy, o których zagajony chętnie dyskutuję używając stonowanej i pozbawionej emocji argumentacji przez co jestem skuteczny dosyć. Kiedy okazało się, że zainteresował się moim losem ktoś z poza tego kurwidołka zaczęto za pomocą lokalnych służb państwowych tak aranżować zdarzenia wokół mnie abym wyszedł na człowieka aspołecznego. Na około nas dużo spraw do załatwienia, dużo rzeczy do poprawy i naprawienia po latach PRL-owskiego dziadostwa a redakcja Polska The Times zamiast skupić się na tym co ważne raczy nas pedofilią w kościele, rasizmem, który jest obecny wszędzie na świecie a sama usuwa komentarze i podmienia artykuły. Świat dzisiejszy to medialna schizofrenia i dezinformacja. Ja sumienie mam czyste. Po czynach ich poznacie i właśnie PiS przynajmniej zdaje sobie sprawę, że nowoczesne i zasobne państwo musi być funkcjonalne i uczciwe wobec samego siebie. Za to im chwała choć na dekomunizację nie mamy już co liczyć przy takim wsparciu dla PO ze strony euro komuchów.
G
Gość
Pokazać im środkowy palec w geście powszechnie uważanym za obelżywy i się nie przejmować.
B
Bigos
No i zostali przywróceni. Choć większość z nich nie zasługuje. Następne pokolenie mam nadzieję będzie żyć bez komuny. Daliśmy się wykołować siedzą w sądach, szpitalach, szkołach, bankach na eksponowanych stanowiskach i ssą. A PO od pewnego czasu ich wspiera. Wstyd i hańba.
Wróć na i.pl Portal i.pl