Radość Widzewa z pokonana Legii
Radość Widzewa z pokonana Legii PAP/Marian Zubrzycki
Widzew Łódź czekał 24 lata na zwycięstwo nad Legią Warszawa i w końcu się udało. W hitowym meczu PKO Ekstraklasy wygrał 1:0 dzięki bramce Frana Alvareza w doliczonym czasie gry. Dla stołecznej drużyny to czwarte spotkanie z rzędu bez przełamania. W praktyce oznacza jeszcze większą stratę do lidera tabeli, czyli od piątku do Jagiellonii Białystok.

Widzew Łódź - Legia Warszawa wynik meczu 1:0

Trzeba oddać Legii, że zaczęła mecz z animuszem. W ciągu kilku pierwszych minut parokrotnie stworzyła zagrożenie. Zaraz po rozpoczęciu Rafał Gikiewicz z trudem odbił piłkę. Potem Ryoya Morishita nawet pokonał go, jednak gwizdek sędziego Szymona Marciniaka obwieścił, że Japończyk spalił akcję.

Później okazję na gola miał też choćby Marc Gual. Im dalej było w las, tym Legia wyglądała jednak coraz słabiej. Na dodatek na początku drugiej połowy straciła Blaza Kramera. Napastnik poprosił o zmianę, ponieważ poczuł ból w lewej nodze.

Kontuzja Blaza Kramera w meczu Widzew - Legia

Legia po tym meczu zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy ze stratą siedmiu punktów do lidera. Porażkę w Łodzi poprzedziła seria trzech remisów.

Fajerwerki w meczu Widzew - Legia na trybunach i boisku

Widzew rozgrywał porządne zawody, ale także długo brakowało mu błysku. Wielkie emocje przeniosły się dopiero do doliczonego czasu gry, którego było sporo ze względu na zadymienie stadionu wywołane odpaleniem środków pirotechnicznych.

Zwycięska bramka dla Widzewa padła w 93 minucie. Po wrzuceniu piłki i zbyt krótkim wybiciem Yuriego Ribeiro kapitalnym strzałem przy lewym słupku popisał się Fran Alvarez, uszczęśliwiając łódzką społeczność, która na pokonanie Legii czekała 24 lata. Tymczasem jej bohater w styczniu obchodził 26. urodziny...

Dzięki wygranej Widzew ma 36 punktów i zajmuje dziesiąte miejsce. To wymarzona reakcja na wynik ze Śląskiem Wrocław w poprzedniej kolejce (porażka 1:2).

Oceny piłkarzy po meczu Widzew Łódź - Legia Warszawa (w skali 1-6):