Wielki ogólnopolski finał plebiscytu strażackiego rozpoczęty!

Akcja specjalna STRAŻAK WARMII I MAZUR
W każdym warmińsko-mazurskim powiecie zostały przyznane tytuły Strażak Ochotnik Roku 2019 i medale Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Laureaci z powiatów odbiorą nagrody podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka i awansowali do wojewódzkiego finału, w którym powalczą o nagrody finansowe. Zwycięzca z Warmii i Mazur bierze udział w ogólnopolskim finale i odbierze nagrodę 18 maja w Warszawie podczas ogólnopolskiej gali FLORIANY 2019.

W sobotę, 4 maja, w samo południe, rozpoczęło się głosowanie w wielkim, ogólnopolskim finale plebiscytu. Biorą w nim udział reprezentant województwa warmińsko-mazurskiego. Pomóż im zwyciężyć! Sprawdź wyniki i głosuj:

KLIKNIJ i zobacz wyniki ogólnopolskiego finału w każdej kategorii plebiscytu
KLIKNIJ i zobacz wyniki etapu wojewódzkiego

Tegoroczna edycja strażackiego plebiscytu jest wyjątkowa. Akcja zyskała szczególną rangę i prestiż, ponieważ zwycięzcy z każdego województwa odbiorą nagrody w Warszawie podczas gali finałowej konkursu FLORIANY 2019, w którym przyznawane są tzw. strażackie Oscary.

KLIKNIJ i zobacz wyniki etapu powiatowego

Głosowanie będzie prowadzone jednocześnie we wszystkich województwach w Polsce, a laureaci zostaną wybrani na każdym poziomie - powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Nasi strażacy, poza zwycięstwem w powiecie i w regionie, będą mogli także zdobyć tytuły najlepszych w Polsce i dodatkowe nagrody finansowe w ogólnopolskim finale akcji!

Plebiscyt jest prowadzony nie tylko pod patronatem Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP woj. warmińsko-mazurskiego, lecz także we współpracy z Zarządem Głównym ZOSP RP i pod patronatem Waldemara Pawlaka, prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP.

- Z przyjemnością obejmujemy ten plebiscyt patronatem - mówi Waldemar Pawlak, prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. - Znakomicie przyczynia się on do promocji chwalebnej idei ochotniczej straży pożarnej. Cieszymy się także, że szesnastu najpopularniejszych strażaków i szesnaście jednostek OSP, a także trzy najpopularniejszej młodzieżowe drużyny pożarnicze z całej Polski zostaną nagrodzone podczas gali konkursu FLORIANY 2019.

Najpierw mieszkańcy każdego powiatu zgłoszą do nagrody strażaków OSP, którzy ich zdaniem zasługują na wyróżnienie. W czwartek, 4 kwietnia rozpocznie się głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu, w którym tytuły Strażak Roku zostaną przyznane osobno w każdym powiecie województwa warmińsko - mazurskiego. Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu będzie trwać do wtorku, 23 kwietnia.

Zwycięzcy z powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansują do drugiego, wojewódzkiego etapu plebiscytu. W czwartek, 25 kwietnia rozpocznie się głosowanie na wojewódzkim szczeblu akcji, które potrwa do wtorku, 30 kwietnia. Laureaci z powiatów powalczą w nim o wojewódzkie tytuły i nagrody finansowe, które zostaną wręczone w sobotę, 4 maja, podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka w Stoczku Klasztornym.

Specjalną nagrodą dla zwycięzcy w województwie w kategorii Strażak Roku będzie dwuosobowe zaproszenie do Warszawy na uroczystą galę rozdania strażackich Oscarów - nagród w konkursie FLORIANY 2019, gdzie laureaci naszego plebiscytu także odbiorą nagrody i wyróżnienia.

Na tym jednak nie skończy się rywalizacja. Strażak Roku Warmii i Mazur awansuje do ogólnopolskiego finału plebiscytu, który rozpocznie się w sobotę, 4 maja - w Dniu Strażaka i potrwa do wtorku, 14 maja. Podobnie, jak przy awansie do wojewódzkiego etapu akcji finalista zachowa głosy zdobyte od początku akcji.

Ogólnopolski finał wyłoni laureatów tytułów Strażak Ochotnik Roku 2019 w Polsce. Zwycięzcy zdobędą nie tylko zaszczytne wyróżnienia, lecz także dodatkowe nagrody finansowe. Otrzymają je także zdobywcy drugich i trzecich miejsc w ogólnopolskim rankingu strażaków.

III Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2019 jest organizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz przez redakcję pisma "Strażak". Głównym przesłaniem i celem inicjatywy jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, a także wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk.

Strażackie Oscary są wręczane podczas uroczystej gali, która w tym roku odbędzie się w sobotę, 18 maja w Warszawie. To największe wydarzenie i święto ZOSP RP w Polsce. Na galę przybywają setki gości z całego kraju.

W tym roku, oprócz laureatów konkursu FLORIANY 2019 na scenie zostaną nagrodzeni także laureaci naszego plebiscytu - zwycięzcy z każdego województwa w kategoriach Strażak Ochotnik Roku, którzy zdobędą najwięcej głosów w ogólnopolskim finale plebiscytu.

Na szczeblu wojewódzkim laureaci z każdego powiatu odbiorą dyplomy, medale i nagrody z rąk Grzegorza Matczyńskiego, dyrektora Zarządu Wykonawczego ZOSP RP województwa warmińsko-mazurskiego w sobotę, 4 maja, podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka w Stoczku Klasztornym.

 • Na zgłoszenia kandydatów czekamy do piątku, 5 kwietnia.
 • Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie rozpocznie się w czwartek, 4 kwietnia i potrwa do wtorku, 23 kwietnia, do godz. 21.
 • Do etapu wojewódzkiego zakwalifikują się zwycięzcy głosowania z każdego warmińsko-mazurskiego powiatu. Przechodząc do finału zachowają głosy zdobyte w pierwszym etapie.
 • Etap wojewódzki głosowania rozpocznie się w piątek 25 kwietnia i potrwa do wtorku, 30 kwietnia, do godz. 22:30.
 • Zwycięzcy wojewódzkiego etapu głosowania zdobędą awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu zachowując głosy zdobyte od początku głosowania.
 • Ogólnopolski finał plebiscytu rozpocznie się w sobotę, 4 maja i potrwa do wtorku, 14 maja.

Strażacy, którzy w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Strażaka Roku w powiecie
 • dyplom i medal Strażak Roku
 • zaproszenie na uroczystość wręczenia wyróżnień podczas gali w Stoczku Klasztornym
 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
 • album z limitowanej edycji z okazji 100-lecia Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP, przekazany przez ZW ZOSP RP woj. warmińsko-mazurskiego

Strażak, który w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Strażaka Roku Warmii i Mazur 2019
 • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
 • nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych
 • dwuosobowe zaproszenie na galę konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Strażacy, którzy w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy
 • nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu

Strażak, który w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Strażaka Roku Polski 2019
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

Strażacy, którzy w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy
 • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Informacji o akcji udziela
Krystyna Kujawa
tel. 502 499 058 (w godz. 9-17)
e-mail: [email protected]

Regulamin plebiscytu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na i.pl Portal i.pl