Jubileuszowa odsłona imprezy Wings for Life World Run jest wyjątkowa dla uczestników z naszego kraju. Po raz kolejny lokalnym gospodarzem jest miasto Poznań. Zmieniła się jednak lokalizacja startu, który przenosi się znad Jeziora Maltańskiego na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Większy teren „miasteczka biegacza” pozwolił zwiększyć limit uczestników.
Wings For Life Poznań 2018: Zdjęcia biegaczy [WIELKA GALERIA ZDJĘĆ - CZĘŚĆ 1]
- To jedyny bieg bez tradycyjnej linii mety. I każdy go ukończy! Po 30 minutach od rozpoczęcia, w pogoń za uczestnikami wyruszają samochody pościgowe wyznaczające symboliczną linię mety i eliminujące kolejno napotkanych biegaczy. Nie ważne, czy zakończysz na 5., 35., czy 80. kilometrze i tak zostaniesz udekorowanym medalem zwycięzcą. W maratonie ze względu na formę i zdrowie nie powinien startować każdy, w Wings for Life World Run można wyznaczyć sobie realny i dogodny dystans - mówią organizatorzy Wings for Life.
Wings For Life Poznań 2018: Zdjęcia biegaczy [WIELKA GALERIA...
Bieg w Poznaniu zgromadził 8 tysięcy biegaczy z całej Polski. Zawodnicy startują nie tylko indywidualnie, ale również grupowo. Wśród nich jest grupa Skrzydlaci dla Wingsów.
- Jest to na nasz debiut w tym biegu. Bardzo lubimy pomagać. Możemy pobiec dla kogoś, kto tego nie może zrobić i jest uzależniony od innych osób. Dajemy nasz trud po to, aby ktoś mógł z tego skorzystać - przyznaje Robert.
Wings for Life 2018 to wyjątkowy bieg pod każdym względem. Dochód z niego jest przekazywany na badania nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego. Celem biegaczy nie jest meta. Oni przed nią uciekają. Gdy samochód pościgowy mija zawodnika, kończy on bieg. Z autem ścigają się też osoby niepełnosprawne, wśród nich jest Aleks, który porusza się na wózku.
Wings For Life Poznań 2018: Galeria biegaczy [ZDJĘCIA - CZĘŚĆ 2]
- Jest to czwarta moja edycja, jednak kibicuję Wings For Life od początku, ponieważ nie mogłem podczas pierwszej edycji wystartować na wózku. Choć poruszam się na wózku, to tak naprawdę biegam praktycznie ciągle. Tutaj jest niespotykana atmosfera - mówił.
Na biegu pojawili się uczestnicy nie tylko z Poznania. Wśród nich jest wesoła ekipa z Dolnośląskiego, która liczy na to, że Adam Małysz złapie ich na m.in. 15 kilometrze.
- Zawsze bieg śledziliśmy w telewizji i w tym roku jest postanowiliśmy wziąć udział. Idea biegu jest niesamowita przez to, że cel jest szczytny — mówili.
Wings For Life Poznań 2018: Galeria biegaczy [ZDJĘCIA - CZĘŚĆ 2]
Kolejnymi osobami, które liczą na to, że samochód doścignie ich m.in. 15 km są Ania i Łukasz z Gdyni
— Bardzo lubimy biegać. Jest to bieg miedzynarodowy, medialny a cel jest szczytny — mówił Łukasz.
Na biegu znalazły się również osoby, które same zmagały się z chorobami i je przezwyciężyły. Jedną z nich jest Tatiana, która przyjechała z Leszna.
— Sama bylam unieruchomiona i wiem jak to jest. Dla mnie to wielkie święto — mówiła.
Fotografie z biegu Wings For Life 2018 Poznań. Zobacz zdjęcia ze startu i centrum miasta!
Wśród biegaczy są ambasadorzy Wings for Life m.in. Joanna Jóźwik, Monika Pyrek, Kuba Przygoński czy Maria Dejmek. Za sterami samochodu pościgowego zasiadł legenda skoków narciarskich oraz były kierowca rajdowy - Adam Małysz, który za chwilę ruszy za biegaczami i będzie poruszał się prędkością 15 km/h, a następnie tempo będzie stosunkowo wzrastało do 35 km/h, aż uda się doścignąć ostatniego uczestnika.
Dla tych, którzy w tej chwili nie mogą brać udziału, Wings for Life przygotował specjalną aplikację, dzięki której również można wesprzeć tych, którzy dzisiaj nie mogą biec.
Fotografie z biegu Wings For Life 2018 Poznań. Zobacz zdjęci...
Fundacja Wings for Life od początku istnienia sfinansowała ponad 170 projektów, a na cele badawcze zebrano ponad 20,6 mln euro. Większość z tych projektów dotyczy procesów regeneracyjnych w obrębie miejsca uszkodzenia rdzenia. Warte zauważenia są również te, które mają na celu wdrożenie mechanizmów ochronnych rdzenia kręgowego w czasie dokonującej się destrukcji komórek nerwowych.
Zwycięzcą piątej edycji poznańskiego Wings for Life został Dariusz Nożyński, który przebiegł 66 km. Natomiast najlepszą kobietą okazała się Wioletta Paduszyńska.
Wings For Life 2018 - zobacz wideo:
POLECAMY:
Czy dogadasz się z poznaniakiem? [SPRAWDŹ]
Co kryje się w Poznaniu? Tu było niewielu!
Najpopularniejsze nazwiska żeńskie w Wielkopolsce
Sprawdź, czy jesteś bystry [QUIZ]
Wszystko o Lechu Poznań [NEWSY, TRANSFERY]
Quizy gwarowe, które pokochaliście [SPRAWDŹ SIĘ]