- Czas na nowy początek i nadejście w Polsce czasów, w których doczekamy się rozwiązań dostępnych na zachodzie od dawna m. in. dostępu do lekarza ginekologa na żądanie, legalnej aborcji, legalizacji związków osób tej samej płci, nowoczesnych rozwiązań z zakresu ekologii, wsparcia osób z niepełnosprawnościami czy poszanowania praw zwierząt - wymienia Monika Pawłowska, koordynator regionalny Wiosny. Dodaje, że jednym z najważniejszych haseł nowej partii jest silna pozycja w Europie.
W najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego główne partie opozycyjne postanowiły wystąpić razem w Koalicji Europejskiej. W jej skład wchodzi PO, Nowoczesna, PSL i SLD. Wiosna do wyborów idzie sama.
- W zbliżających się wyborach nie przewidujemy koalicji z żadnym ugrupowaniem politycznym – przyznaje Monika Pawłowska.
Szczegółowy program ugrupowania i nazwiska kandydatów do europarlamentu mamy poznać na początku marca. To wtedy w Warszawie odbędzie się konferencja z udziałem Roberta Biedronia, ekspertów programowych i koordynatorów regionalnych.
W Lublinie najbliższe spotkanie z politykami Wiosny odbędzie się 20 lutego na Uniwersytecie Przyrodniczym. Wszystkie miejsca na wydarzenie zostały już zarezerwowane.
Według ostatniego badania preferencji wyborczych Polaków przeprowadzonego przez CBOS szansę na dostanie się do Sejmu ma pięć ugrupowań. Wśród nich koalicja PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia (40 proc.), PO (15 proc.), Wiosna Roberta Biedronia (10 proc.), Kukiz'15 (5 proc.) i PSL (5 proc.).
ZOBACZ TEŻ: Co zawiera program partii Wiosna Roberta Biedronia?