Wybory w Warszawie 2014. Gronkiewicz-Waltz - 47 proc., Sasin - 27 proc. [WYNIKI CZĄSTKOWE PKW]

Redakcja
Po przeliczeniu niemal 60 proc. protokołów w stolicy wynika, że w drugiej turze wyborów na prezydenta Warszawy zmierzą się: obecna prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) i Jacek Sasin (PiS). Hanna Gronkiewicz-Waltz uzyskała 47,11 proc. głosów; Jacek Sasin - 27,48 proc. Trzeci wynik uzyskał Piotr Guział - 8,57 proc.

TVN 24/X-News

Na konferencji prasowej po godz. 22. Andrzej Kisielewicz z PKW poinformował, że w ośmiu z 18 miast podliczono już wszystkie głosy. W pozostałych miastach brakuje po kilka procent - np. w Toruniu podliczono 91,67 proc. protokołów, a w Warszawie - 92,78 proc.

- Nie zmieniło się, jeśli chodzi o kolejność poszczególnych kandydatów - powiedział Kisielewicz.

Wyniki sondażowe
Będzie druga tura wyborów na prezydenta Warszawy. W pierwszej turze wygrała prezydent Warszawy i kandydatka PO Hanna Gronkiewicz-Waltz, uzyskując 48,8 proc. głosów; drugi był Jacek Sasin z PiS (26 proc.) - wynika z sondażowych wyników przeprowadzonych przez Ipsos.

Według sondażu dla TVP, TVN i Polsatu pozostali kandydaci uzyskali: Piotr Guział (Warszawska Wspólnota Samorządowa) - 8,2 proc., Sebastian Wierzbicki (SLD) - 4,4 proc., Przemysław Wipler (Kongres Nowej Prawicy) - 4,1 proc., Joanna Erbel (Zieloni) - 2,8 proc., Andrzej Rozenek (Twój Ruch; startował jednak z własnego komitetu) - 2,1 proc.

Dalej znaleźli się: Mariusz Dzierżawski (Warszawa dla Rodziny) z wynikiem 1,5 proc., Agata Nosal-Ikonowicz (komitet Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza) - 1,2 proc., Andrzej Gorayski (Demokracja Bezpośrednia) - 0,6 proc. oraz Zbigniew Wrzesiński (Wspólnota Patriotyzm Solidarność) - 0,3 proc.

Z badania wynika, że frekwencja w stolicy wyniosła 47 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
"Reforma edukacji, która skazała sześciolatki na obowiązek szkolny, jest porażką, do której MEN nie chce się przyznać.

We wrześniu do pierwszych klas poszło ponad pół miliona uczniów zamiast jak rok wczęsniej około 380 tys., więc na efekty nie trzeba było długo czekać. Świetlice są przepełnione, lekcje toczą się na stołówkach, korytarzach czy – tak jak w przypadku gdańskiej Szkoły Podstawo- wej nr 86 – w pobliskim kościele. Ofiarą bałaganu są głównie najmłodsi, którzy do nauki zostali zmuszeni. Jednak nie tylko oni. Oto dwoje sześciolatków wyszło z SP nr 27 w Gdańsku-Wrzeszczu (zresztą im. Dzieci Zjednoczonej Europy!), a ich nieobecność zauważono po kilkunastu minutach, gdy dzieci zdążyły dojść do pobliskiej galerii handlowej. We Wrocławiu w placówce nr 25 najmłodsi mają zbyt wysokie szafki, brakuje miejsca do wypoczynku, elementarz – zresztą dosłownie rozpadający się w rękach – trzymany jest pod kluczem. (...) "

rozumiem ,że nie wszyscy mają dzieci w wieku szkolnym ,ale ...
G
Gość
glos oddawali na te wredna babe? ludzie, nie robcie wiochy, ba, nie robcie prowincji ze stolycy.
Wróć na i.pl Portal i.pl