Wygrane kieleckich drużyn. Grała 2. liga piłkarzy ręcznych. 19-20.11.2022. Sprawdź wyniki

Paweł Kotwica
W weekend 19-20.11.2022 gra 2. liga piłkarzy ręcznych.
W weekend 19-20.11.2022 gra 2. liga piłkarzy ręcznych. Kamil Bielaszewski
W weekend 19-20.11.2022 gra 2. liga piłkarzy ręcznych. UKS SMS Wybicki Kielce wygrał awansem z Tężnią Busko-Zdrój, Vive II Kielce pokonało u siebie Grunwald Ruda Śląska, a SMS ZPRP III Kielce wygrała na wyjeździe z Hutnikiem Kraków. Sprawdź wyniki meczów.

UKS SMS Wybicki Kielce - HLB Tężnia Busko-Zdrój 33:29 (14:13)
Wybicki: Stec - Bernacki 1, Rząca, Pawlikowski, Dziedzic, Majcher, Dawid Walaszczyk 8, Ciołak 7, Chodur 4, Wieliczko 6 (2), Daniel Walaszczyk 2, Jakimiec 5.
Tężnia: Jastrząb, Smagór - Zawarczyński 6 (5), Szustak 4, Trutkowski, Kwieciński 3, Maj 3, Glita 9, Wojciechowski, Mazur 2, D. Kubisztal 2.
Zdecydowanie lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy po czterech minutach prowadzili 4:0. Jednak od stanu 7:4 stracili cztery bramki z rzędu i na prowadzenie wyszła drużyna z Buska, która w 23 minucie powiększyła przewagę do trzech trafień (9:12). Końcówka tej części gry należała jednak do kielczan.

Tuż po przerwie Wybicki znów odskoczył na trzy bramki (16:13), ale Tężnia nie odpuszczała. Od stanu 20:18 dla zespołu z Kielc, goście znów mieli serię trzech goli i odzyskali prowadzenie. O wygranej drużyny trenera Zygmunta Kamysa zadecydował fragment między 48 a 53 minutą, który Wybicki wygrał 5:0 (27:23).

Vive II Kielce - Grunwald Ruda Śl. 30:23 (13:11)
Vive II: Błażejewski, Biela - J. Pinda 7, Augustowski, Michalczyk 1, Winiarski 4, Barucha 6 (1), O. Trela 5 (1), Sęk 2, Osman, Pakaszewski, Walczyński 1, Rataj, Lubczyński 4, D. Trela.
O wygranej gospodarzy zadecydowała bardzo dobra w ich wykonaniu końcówka spotkania. Jeszcze w 43 minucie Vive przegrywało 19:20, w 52 prowadziło już 26:21.

Hutnik Kraków - SMS ZPRP III Kielce 23:45 (14:20)
SMS ZPRP III: Kosmal, Kaleta - Chłopek 1, Latosiński 3 (1), Dorsz 5, Wiśniewski 3, Kula 6, Tobera 4, Stawowy 5, Faliszewski 1, Flak 2, Sondej 4 (4), Marzec 2, Wojsa 8, Myśko 1.

MKS Ustroń - AZS AGH II Kraków 23:30
MOSiR Bochnia - Stal II Mielec 50:21 (24:10)
UKS 31 Rokitnica Zabrze - Jedynka Myślenice 37:33 (17:13)